Od 15 maja imprezy okolicznościowe, takie jak wesela i komunie, będzie można organizować na zewnątrz z limitem do 25 osób – poinformował premier Morawiecki podczas konferencji prasowej. Imprezy w pomieszczeniach będzie można organizować od 29 maja. Wtedy zwiększy się też limit gości.

W maju wraca możliwość organizacji wesel i komunii, jednak – jak wynika ze słów premiera Mateusz Morawiecki – będzie można bawić się jedynie na świeżym powietrzu.Podczas imprez okolicznościowych będzie obowiązywał limit gości. Na początku – 25 osób.

Od 29 maja będzie możliwość organizacji wesel i komunii w pomieszczeniach. Wówczas limit gości będzie zwiększony do 50 osób.

Koronawirus a wesela. Zamrożenie branży

Od jesieni ubiegłego roku branża weselna w Polsce jest całkowicie zamknięta.

Ograniczenia związane z organizacją wesel wprowadzono jeszcze wiosną 2020 r. Ale wraz z poprawą sytuacji pandemicznej – stopniowo luzowane obostrzenia. Ostatecznie rząd zgodził się na organizację wesel od 6 czerwca i z limitem 150 osób. Później jednak zasady te modyfikowano, wprowadzając ograniczenia dla żółtych i czerwonych stref. Ostatecznie wesela zostały całkowicie zakazane wraz z nadejściem drugiej fali pandemii koronawirusa.

To może Cię zainteresować:  Naukowcy ustalili, że osoby po 40-tce powinny pracować tylko 3 dni w tygodniu