Po majowym weekendzie, tj. 4 maja wrócą do szkół uczniowie klas 1-3, nie będzie ich już obowiązywać nauka hybrydowa – poinformował podczas konferencji premier Morawiecki.

Premier podał, że od 15 maja uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół ponadpodstawowych powrócą do nauki hybrydowej, a 29 maja – jak zapowiedział premier – wszyscy uczniowie rozpoczną naukę stacjonarną.Chcemy, by od 4 maja wszyscy uczniowie klasy 1-3 wrócili do nauki stacjonarnej – mówił minister zdrowia. – Będziemy uważnie monitorować sytuację w szkołach. Zależało nam na wprowadzeniu takich rozwiązań, które nakazują wietrzenie sal i przeprowadzanie dezynfekcji, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Nauka hybrydowa dla klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych od 15 maja odbywać się będzie także w reżimie sanitarnym

Po wnikliwej analizie sytuacji w szkołach, 29 maja zakładamy, że wszyscy uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej

Dane, które otrzymujemy, a które dotyczą zakażeń pozwalają na podjęcie decyzji związanej z odmrażaniem gospodarki, dane te dają podstawę do ostrożnego optymizmu – mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. – Ostatnie dni pokazały, że trzecia fala z wysokim prawdopodobieństwem się przełamała – dodał.

To może Cię zainteresować:  Znaleźli ich martwych w domu z Airbnb. Przyczyna przyprawia o dreszcze

Minister zdrowia Adam Niedzielski już podczas rozmowy w RMF24 podał, że dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły 4 maja. „Chcemy, żeby wszyscy uczniowie wrócili do szkół jeszcze w maju” – mówił minister.

W 11 województwach od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych rozpoczęli naukę w trybie hybrydowym, część w domu, część w szkole. W pozostałych pięciu województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim uczniowie klas I-III oraz uczniowie starsi mają do 2 maja przedłużoną naukę zdalną.