Indonezyjska policja poszukuje turystki z Rosji. Kobieta wspięła się na szczyt świętej góry Batur na Bali, ale zamiast podziwiać krajobraz, ze swoim towarzyszem nagrała film dla dorosłych. Teraz obydwojgu grozi do trzech lat więzienia.

Nagranie wywołało skandal w Indonezji. Rosyjska turystka wspięła się na wulkan Batur, który jest uznawany przez mieszkańców Bali za świętą górę, żeby nagrać film dla dorosłych.Potem wrzuciła nagranie na serwis dla dorosłych, gdzie zdobyło aż 1,2 mln wyświetleń. Jedną z osób, które widziały film, był indonezyjski policjant, który rozpoznał górę Batur i powiadomił swoich przełożonych o przestępstwie. Kiedy wybuchł skandal, nagranie zniknęło z portalu.

Nasz oficer znalazł to miejsce na szlaku turystycznym góry Batur, nieco powyżej świątyni Pasar Agung. Jesteśmy w kontakcie ze służbami imigracyjnymi – informuje Gusti Agung Dhana Aryawan, szef lokalnej policji.

Indonezyjska policja sprawdza, czy para wciąż jest na wyspie. Nagranie zostało wrzucone do sieci rok temu i na pewno powstało w czasie pandemii koronawirusa, o czym świadczy maska na twarzy turystki. Kobieta została zidentyfikowana jako rosyjska modelka i aktorka filmów dla dorosłych. Nie wiadomo natomiast nic o jej towarzyszu.

Jeśli są w Indonezji, grozi im więzienie za „publiczną nieprzyzwoitość”. Maksymalna kara za taki czyn wynosi 2 lata i 8 miesięcy więzienia – informuje portal Coconuts.

To może Cię zainteresować:  Słowa Kaczyńskiego wywołały strach. Owsiak: "powiem Panu krótko"