Wielkie zmiany szykują się w Poczcie Polskiej. To już ostatni moment by nad adresatem listu poleconego umieścić znaczek pocztowy. Od maja wchodzi nowe oznakowanie.

Z początkiem maja szykują się wielkie zmiany w Poczcie Polskiej. Kończy się era znaczków pocztowych na listach poleconych.Od 1 maja zacznie obowiązywać nowy sposób opłacania listów poleconych. W miejscu znaczków pocztowych umieszczana będzie nalepka „R”. Na naklejce będzie widniało kwota zapłaty za list.

Zmiany w Poczcie Polskiej. Koniec ze znaczkami pocztowymi
Od 1 maja br. na listach poleconych w obrocie krajowym i zagranicznym, w miejscu dotychczas zarezerwowanym dla znaczka pocztowego, umieszczona zostanie nowa nalepka „R”, na której wpisana będzie kwota należnej opłaty za przesyłkę listową – poinformowała Poczta Polska.

Jak tłumaczy Poczta, nowy sposób ma uprościć i ujednolicić zasady zapłaty za listy jak i paczki rejestrowane. Obecnie na paczkach i przesyłkach kurierskich nie nakleja się znaczków. To samo czeka listy polecone.

Poczta Polska wspomina również o jeszcze jednej zalecie nowego rozwiązania. Otóż wprowadzenie nalepek ma też usprawnić obsługę interesantów w placówkach pocztowych.

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać obecnie z dwóch wariantów nadania listu poleconego. Opcja priorytetowa gwarantuje dotarcie przesyłki w następny dzień roboczy, gdy list został nadany do 15:00

Natomiast można jeszcze skorzystać z wariantu ekonomicznego. Wtedy przesyłka dotrze do adresata w ciągu trzech dni roboczych.

Nowy sposób opłaty za listy priorytetowe jest już znany i w innych krajach. Korzystają z niego m.in. Niemcy, Francuzi, Słowacy, Hiszpanie i Szwajcarzy.

To może Cię zainteresować:  Te same zakupy. Porównujemy Biedronkę, Lidla i Auchan