Nie milkną echa czwartej edycji imprezy „Chryi pod Radiem Maryja”. Toruńskie feministki świętowały w niedzielę urodziny Tadeusza Rydzyka, które wypadają w poniedziałek, protestując przed siedzibą rozgłośni. Po zakończeniu manifestacji zamieściły na Facebooku post, w którym skrytykowały policję.

Do zdarzenia doszło 2 maja. Feministki z Manify Toruńskiej i Toruńskiej Brygady Feministycznej zorganizowały czwartą edycji imprezy „Chryja pod Radiem Maryja”. Ta odbyła się z okazji urodzin Tadeusza Rydzyka i była żartobliwie zapowiadana jako „satanistyczna orgia”.Pomimo deszczowej pogody na miejscu zjawiło się sporo osób. Większość z nich miała na sobie przebrania. Wśród zgromadzonych był mężczyzna z maską z wizerunkiem Tadeusza Rydzyka, którego inni manifestanci całowali w rękę.

Na miejscu zdarzenia stawiła się również liczna reprezentacja policji. Jak podał portal ddtorun.pl, funkcjonariuszy było nawet więcej niż protestujących. Fakt ten nie spodobał się organizatorom. Toruńska Brygada Feministyczna zamieściła na Facebooku post, w którego treści skrytykowano postawę mundurowych.

Pałkarze toruńscy chcieli zdusić Chryję od samego początku!!! Zatrzymali procesję, która nawet nie ruszyła. W przestrzeni zgromadzenia cały czas przebywało 5 osób. Sto metrów dalej stała publiczność, która obserwowała to, co działo się „na scenie”. Policja jednak spisała osoby za podejrzenie uczestnictwa w nielegalnym zgromadzeniu. My podejrzewamy, że porywacie ludzi. Podejrzenie to podejrzenie. Rzecz jasna wszystko było legalne od początku do końca. Na żadnych innych zgłoszonych wydarzeniach nie pojawiają się w tak chorych ilościach, jak na tych organizowanych przez nas. Pilnujcie tak zgromadzenia, które zbiera podpisy za bzdurami w centrum miasta?! Tam podchodzący nie byli brani za nielegalnych uczestników – pisze Toruńska Brygada Feministyczna na Facebooku.

To może Cię zainteresować:  PILNE: Polacy mają nowy sposób na tani węgiel! Za tonę płaci się zaledwie 1000 zł - jest dostępny cały czas

Feministki nie miały litości dla policjantów. – Ponad 10 radiowozów i tajniacy kręcący swoje oscarowe filmy. Możemy Wam przyznać nagrodę – dzbanów stulecia. Pędzimy wyjaśnić: sługusy z Was, chłopcy na posyłki, trzymani za mordy w kagańcach przez władzę – pisały.

Urodziny Rydzyka

„Chryję” zorganizowano z okazji urodzin Tadeusza Rydzyka. W poniedziałek 3 maja założyciel Radia Maryja kończy 76 lat.