Produkcja szczepionki na COVID-19 przynosi firmie Pfizer olbrzymie zyski. Wszystkie prognozy wskazują na to, że koncern medyczny może spodziewać się wyższych dochodów jeszcze przez lata. Padły gigantyczne kwoty.

Rzecznicy koncernu medycznego Pfizer mówią, że spodziewają się zwiększenia przychodów. Jako jego bezpośrednią przyczynę wskazują produkcję szczepionki na koronawirusa. Kierownictwo korporacji wierzy, że w ciągu najbliższych lat popyt nie zmaleje.

Koronawirus – szczepionka Pfizer. Ile zarobi koncern w ciągu najbliższych lat?

Jak podaje BBC, tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku szczepionka na COVID-19 pozwoliła Pfizerowi wzbogacić się o 3,5 miliarda dolarów. Przedstawiciele państw dotkniętych pandemią masowo nabywali produkt, ponieważ dążyli do jak najszybszego zaszczepienia populacji.

Zgodnie z szacunkami ekspertów, do końca roku dochody z dystrybucji szczepionki Pfizer wyniosą aż 26 miliardów dolarów. To aż jedna trzecia wszystkich zysków koncernu medycznego. Przypuszczenia zostały wysunięte na podstawie podpisanych przez kierownictwo kontraktów – korporacja zobowiązała się do dostarczenia klientom w 2021 roku aż 1,6 miliardów dawek.

To nie koniec sukcesów biznesowych, jakimi może pochwalić się kierownictwo firmy Pfizer. Jak zapowiada Albert Bourla, dyrektor koncernu medycznego, w tym roku zostaną podpisane jeszcze kolejne kontrakty na dostawę szczepionki na COVID-19. Toczą się również rozmowy z kilkoma państwami, które dotyczą dystrybucji w 2022 roku.

Opierając się na tym, co dotychczas zaobserwowaliśmy, jesteśmy pewni, że rezultatem (pandemii COVID-19 – przyp. red.) jest popyt na naszą szczepionkę podobny do tego, jaki panuje na szczepionkę przeciw grupie – tłumaczy Albert Bourla (BBC).

To może Cię zainteresować:  Podnieście oczy i wyjmijcie słuchawki… – apel słynnego aktora Keanu Reevesa chwyta za serce!