Media w Turcji rozpisują się o skandalu obyczajowym. Nagie modelki z Ukrainy imprezowały na jachcie w pobliżu turystycznej miejscowości Fethiye na tureckiej riwierze. Kobiety zostały aresztowane przez miejscową policję.

Sytuacja wywołała oburzenie wśród mieszkańców Turcji, której większość stanowią muzułmanie. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ze zdarzenia. Widać na nich nagie lub skąpo odziane modelki, fotografujące siebie nawzajem podczas ekskluzywnego rejsu.Nagie modelki na jachcie. Robiły sobie zdjęcia

Do zdarzenia doszło w pobliżu prowincji Mugla, niedaleko greckiej Rodos. Miejscowi zauważyli na statku sześć kobiet oraz dwóch mężczyzn. Jeden z mieszkańców ocenił, że „tego rodzaju widoki podczas lockdownu i w trakcie Ramadanu wywołały ogromne oburzenie”.

Modelki biorące udział w sesji zdjęciowej miały pochodzić z Ukrainy. Jak donosi portal Strana, zostały zatrzymane przez policję. Jedna z modelek opowiedziała o swoich przeżyciach w mediach społecznościowych.

W krajach muzułmańskich lepiej nie robić nagich sesji zdjęciowych. Jeśli już koniecznie chcecie się do tego posunąć, lepiej robić to dyskretnie i nie ujawniać lokalizacji zdjęcia – powiedziała Julia Wetrowa.

Modelka miała rozebrać się na statku, będąc nieświadoma faktu, że jest filmowana. Oprócz niej, w imprezie wziąć miały udział Diana Pochorelejewa, Weronika Kurchan, Ruslana Kowkowa i Anastazija Kaszuba. Po złożeniu wyjaśnień kobiety zostały zwolnione z policyjnego aresztu.

Naga sesja w muzułmańskim kraju. To nie pierwszy taki przypadek

Nie milkną echa podobnej afery, która rozegrała się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na balkonie jednego z tamtejszych apartamentowców miała miejsce rozbierana sesja zdjęciowa, również z udziałem modelek z Ukrainy. Jej organizatorem był Witalij Greczyn, biznesmen z Kijowa.

To może Cię zainteresować:  Brat Maryli Rodowicz błaga o pomoc. Potrzebne duże pieniądze
bDXGpyLi

Władze ZEA stwierdziły, że tego typu sesje zdjęciowe są sprzeczne z lokalnym prawem. Modelki zostały deportowane. Greczyn trafił natomiast do aresztu, postawiono mu zarzuty.

Nie chcieliśmy nikogo urazić. Modelki nie wchodziły nago do meczetu – tłumaczył ukraiński biznesmen w jednym z wywiadów.