Informacje o koronawirusie w Polsce:

Mamy 559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (83), śląskiego (75), wielkopolskiego (57), dolnośląskiego (53), łódzkiego (48), małopolskiego (47), zachodniopomorskiego (34), pomorskiego (29), kujawsko-pomorskiego (27),lubelskiego (25), opolskiego (15), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (13), podkarpackiego (10), lubuskiego (9), podlaskiego (9). 10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 12 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 866 181/72 945 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.Ogromna tragedia we Włoszech. Mnóstwo ofiar

Wiadomości o tragedii we włoskich Alpach obiegły światowe media w niedzielę 23 maja 2021 roku. Dzisiaj przekazano kolejne dramatyczne informacje. Liczba ofiar wypadku na kolejce górskiej wzrosła do 14, a wśród nich znalazła się pięcioosobowa rodzina.

Kolejka rozbiła się w niedzielę przed południem w Stresie w północnych 300 metrów przed końcem trasy na szczycie góry Mottarone. Jak podaje internetowy dziennik, ambasador Izraela w Rzymie Dror Eydar potwierdził, że wśród ofiar znalazło się pięciu członków jednej rodziny. – Mówimy o jednej rodzinie – dwoje rodziców, ich dziecko oraz dziadek i babcia – przekazał Eydar w wywiadzie dla izraelskiego radia wojskowego.

Pięcioletnie dziecko, które jako jedyne przeżyło katastrofę, zostało przetransportowane helikopterem do Oval Lingotto z urazem głowy, klatki piersiowej oraz ze złamaniami kończyn dolnych. O 14:45 zostało przewiezione do szpitala dziecięcego Regina Margherita. Mimo ciężkiego stanu, dziecko było przytomne podczas całej akcji ratunkowej.

To może Cię zainteresować:  Policja szuka tej kobiety. Bulwersująca sprawa z Wałbrzycha

– Jeszcze nie wiemy dlaczego zerwał się kabel kolejki. Jest to cały czas badane przez ekspertów. Nie spoczniemy, dopóki nie dowiemy się dokładnie, co się tam wydarzyło – dodał ambasador Eydar.

Początkowo media informowały o 13 ofiarach śmiertelnych oraz dwóch ciężko rannych pasażerach w wieku pięciu i dziewięciu lat. Dzieci z poważnymi obrażeniami ciała zostały przetransportowane helikopterem do szpitala w Turynie.