Woda jest nam potrzebna do życia. Jest także zdrowa i należy jej pić dużo by utrzymać organizm w dobrej kondycji.

Dlaczego zamiast z wody, którą każdy ma w kranie decydujemy się na zakup tych w butelce? Czy to nie strata pieniędzy?1. Szczyt Kapitalizmu.

Charles Fishman powiedział w swojej książce „The Big Thirst,” że butelkowana woda jest dowodem na to, iż kapitalizm osiągnął szczyt. Kiedy się nad tym zastanowisz, nabiera to sensu. Woda jest w zasadzie darmowa, ale wielkie firmy wlewają ją do plastikowych butelek i sprzedają to nam, ogromnie na tym zyskując. Więc dlaczego nie odkręcić kranu i pić wodę, która kosztuje, prawie tyle co nic?

2. Na początku, nikt nie wierzył, że ktokolwiek będzie kupował wodę w butelce.

Kim Jeffrey, która wydała w Stanach Zjednoczonych książkę „Drinking Water: A History” mówi w niej, że ludzie z początku nie rozumieli butelkowania wody. „Ludzie zastanawiali się co z nią zrobić, wlać do kosiarki czy wypić.”

Lecz gdy butelkowaną wodę zaczęto reklamować, jako symbol statusu społecznego, sprzedaż wystrzeliła do góry. W ten sposób usprawiedliwiono wlewanie darmowego produktu do nowego opakowania i sprzedawanie go w dodatkowej cenie.

3. Świeża woda z kranu.

Kilka lat temu, badania wykazały, że butelkowana woda ma więcej bakterii, niż kranówka. Dodatkowo butelkowana woda, musi jeszcze być przetransportowana do sklepów, co oznacza, że jest stara.

4. Ostrzeżenia na butelkach.

To może Cię zainteresować:  Naukowcy potwierdzają: dziadkowie, którzy opiekują się swoimi wnukami, żyją dłużej.

Nation Health Service z Wielkiej Brytanii, nie poleca podawania butelkowanej wody niemowlętom, ponieważ nie jest ona uważana, za sterylną i zawiera zbyt wiele sodu. Także butelki same w sobie, mogą być problematyczne. The National Resources Defense Council mówi, że powinniśmy unikać plastikowych opakowań. Więc coś czego wszyscy potrzebujemy, nagle staje się bezużyteczne, kiedy jest w butelce.

5. Wpływ na środowisko.

Produkcja, transport i recykling, butelkowanej wody wyzwala 1000 razy więcej dwutlenku węgla, niż kranówka.

6. Od 300 do 1000 razy droższa niż woda z kranu.

Ameryka ma dostęp do wysokiej jakości wody, która kosztuje 0,004 dolara za galon. Ludzie z kolei płacą 300 razy więcej za butelkę wody. W innych krajach, takich jak Szwecja, jedna butelka jest 1000 razy droższa od kranówki.

Osobiście, nie zdawałem sobie sprawy z różnicy, między butelkowaną wodą, a kranówką. Jednak po dogłębniejszym zbadaniu sprawy, doszedłem do wniosku, że kupowanie wody w sklepach, jest nie tylko dla mnie nie zdrowe, a także nieopłacalne. Dlatego dobrze się zastanów, zanim następnym razem kupisz wodę w sklepie.