Ratownik medyczny, pan Adam zmarł… z przemęczenia. Już miał wychodzić do pracy, jednak do niej nie dotarł. Umarł w domu tuż przed kolejnym dyżurem.

Żona zaczęła zauważać, że w zachowaniu męża coś się zmienia. Nagle jego stan się pogorszył i kobieta wezwała pogotowie
Przyjechał kolega z pracy Adama, którego mężczyzna miał zmienić. Niestety nie udało się uratować ratownika… Zmarł o 21. Sprawą natychmiast zajęła się Prokuratura Rejonowa Wrocław-Śródmieście, której zadaniem było sprawdzić, czy doszło do umyślnego spowodowania śmierci.

Dla żony sprawa jest jasna, ponieważ jej mąż ostatnimi czasy pracował ponad ludzkie możliwości. Kobieta jest zdania, że Adam B. zmarł z przemęczenia
Zaledwie trzy miesiące przed śmiercią ratownik napisał list do wojewody, w którym wyliczył, że zdarzało mu się pracować jako ratownik i dyspozytor pogotowia przez 48 godzin bez przerwy. Na razie dyrekcja pogotowia ratunkowego we Wrocławiu odmówiła komentowania sprawy.

Żona Adama B. w rozmowie z „Gazetą” zwierzyła się, że często zdarzały się sytuacje, że jej mąż prosto z dyżuru szedł na drugi dyżur jako dyspozytor:

On nie umiał odmówić. Bywało, że dzwonił do niego jakiś kierownik podstacji pogotowia i pytał czy nie mógłby pójść na dyżur. I on szedł

Żona zmarłego pracownika pogotowia jest przekonana, że zmarł z powodu przepracowania

To może Cię zainteresować:  Manipulacja TVP. Była urzędniczką, turystką, a teraz... klientką Orlenu?