Wydaje Ci się, że cierpisz na bezsenność? Mimo, że musisz wstać o wiele później budzisz się w nocy i nie możesz zasnąć, a czynność ta powtarza się niemal codziennie? Jeśli Cie to zastanawia, odpowiedzi na nurtujące pytania może udzielić Ci chiński zegar.

Zegar chiński zwany także biologicznym zegarem narządów, mówi o tym, że doba podzielona jest na dwugodzinne odcinki czasowe, które odpowiadają innemu narządowi. Ideę zegara wykorzystuje się w akupunkturze i diagnostyce.
Objawy pojawiające się regularnie o tej samej porze mogą świadczyć o kłopotach z danym narządem.Chiński zegar podzielony jest na 12 części. Każdy z 12 najważniejszych narządów ma swoje 2 godziny:

Trudności z zaśnięciem między 21:00 a 23:00 mogą oznaczać kłopoty z tarczycą, nadnerczami, metabolizmem i układem odpornościowym. Może być to również spowodowane stresem, warto wtedy wprowadzić w życie ćwiczenia relaksacyjne, które pomagają zwalczyć napięcie.

Jeżeli budzisz się między 23:00 a 1:00 w nocy, Twój organizm może dawać znaki, że masz problem z pęcherzykiem żółciowym. Należy nieco zmodyfikować swoją dietę na zdrowszą. Głównie należy zrezygnować z niezdrowych tłuszczy. Chiński zegar mówi także, że może to oznaczać żal (żółć) do innych osób. Przebaczenie powinno rozwiązać problem.


Pobudka między 1:00 a 3:00 to czas wątroby. Jeśli budzisz się w tych godzinach, a między 13:00 a 15:00 masz ogromną ochotę na drzemkę należy rozważyć zmianę diety oraz detoks.

Między 3:00 a 5:00 jest czas jelita grubego. Wiele osób właśnie z rana idzie do toalety na dłuższe posiedzenie. Budzenie się w tych godzinach może mieć także podłoże emocjonalne. To czas związany z dyskomfortem, zniecierpliwieniem i poczuciem stagnacji. Warto zatem coś zmienić w swoim życiu.

To może Cię zainteresować:  Bulwersujący "apel" parafian. Ta kartka to nie fejk

Zegar także aktywny jest w ciągu dnia. Jeśli się z nim zapoznasz, możliwe, że rozwiążesz swoje problemy.
Co sądzisz o takim zegarze? Może czytasz i twierdzisz, że to właśnie o tobie?