W Polsce nie wydaje się już bezterminowego prawa jazdy. Okres ważności dokumentu to 15 lat. Jeśli więc jesteś posiadaczem bezterminowego prawa jazdy, koniecznie przeczytaj, co należy wiedzieć.

Jeśli posiadasz  bezterminowe prawo jazdy, Twój dokument jest  nadal ważny. Należy go jednak wymienić. Jest to związane z prowadzeniem  nowego wzoru prawa jazdy. Nie martw się jednak, ponieważ na wymianę masz jeszcze sporo czasu.Wszyscy posiadacze bezterminowego dokumentu muszą  zgłosić się do urzędu najwcześniej w 2028 roku.  Najpóźniej zaś dokument będzie można wymienić w 2033 roku.

Po  2033 roku żaden kierowca nie otrzyma już bezterminowego prawa jazdy. Wymiana prawa jazdy to koszt 100,50 zł. Osoby składające wniosek w urzędzie muszą załączyć do niego  swoje aktualne zdjęcie.

Osoby, które będą wymieniać bezterminowe prawo jazdy, nie muszą poddawać się badaniu lekarskiemu.  Natomiast kierowcy, którzy posiadają terminowy dokument, są zmuszeni do ponownego przeprowadzenia badania lekarskiego. Co wiąże się z kosztem 200 zł.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku  został ponownie otworzony  przed długim majowym weekendem.
Obowiązują tam jednak obostrzenia i zasady, które pozwalają na odbywanie się egzaminów.

Osoby wchodzące na teren WORD-u  mają mierzoną temperaturę, muszą mieć własne maseczki i rękawiczki.

W jednym pomieszczeniu może przebywać maksymalnie czterech zdających równocześnie egzamin teoretyczny.

Egzaminatorzy chodzą w przyłbicach i są zobowiązani do dezynfekcji samochodów po każdym zdającym.

To może Cię zainteresować:  Skandal w Wielkopolsce. Komendant straży pożarnej wyleciał ze stanowiska