Pan Michał postanowił sprzedać grób swoich rodziców za 50 tys. złotych. W Polsce handel grobami jest zakazany. Mimo tego, wielu ludzi decyduje się na taki krok.

Dowiedzieliśmy się, że mama Pana Michała zginęła w tragicznym wypadku. Mężczyzna postanowił wyjawić powód, dla którego zdecydował się na takie posunięcie, jak sprzedaż grobu rodziców.,,Mama była ciężko ranna, nie zapięła pasów, bo te powodowały napady paniki związanej z klaustrofobią. Samochód dachował. Na początku wydawało się, że mama ma tylko niegroźne obrażenia, ale w szpitalu dostała krwotoku wewnętrznego. Nie udało się jej uratować. Miała 78 lat” – opowiadał Pan Michał.

Opowiedział również, że jego tata bardzo załamał się po śmierci mamy i  parę miesięcy później dostał zawału i umarł. Rodzice Pana Michała zostali pochowani na cmentarzu na krakowskich Rakowicach.

Mężczyzna wyjawił powód swojej decyzji:
,,Mówiąc wprost: z powodów finansowych. Wiem, wiem, zaraz się posypie na mnie grad oskarżeń, jakim to wyrodnym synem jestem. Ale przecież sprzedając grób rodziców, nie bezczeszczę ich zwłok, na miejscu ich mogiły nie stanie sex shop ani salon gier. Dzięki temu, że grób mamy murowany, a moi rodzice zostali skremowani, w tym samym miejscu będą mogły jeszcze leżeć dwie inne osoby w trumnach lub kilka razy więcej w urnach. Na dodatek to jest zachowanie eko, bo przecież miejsc w nekropoliach nie przybywa, a dzięki temu więcej osób spocznie w jednym grobie”.

To może Cię zainteresować:  Dramat na porodówce w Wielkopolsce. Dziecko jest w stanie krytycznym