Do Watykanu wystosowano petycję z prośbą o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka. Pod petycją podpisy złożyło prawie 200 tysięcy osób. Jak zareagowała Stolica Apostolska? Odpowiedź jest bardzo krótka.

Działalność polityczna i biznesowa Tadeusza Rydzyka od lat budzi niechęć i zażenowanie wśród Polaków, także wierzących. Tadeusz Rydzyk Polski duchowny rzymskokatolicki to prawdziwy biznesmen. Jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej Radio Maryja, oraz Telewizji Trwam, jest współzałożycielem oraz prezesem zarządu Fundacji Lux Veritatis, oraz założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.Wszystko to budzi wątpliwości, czy człowiekowi który nosi sutannę, naucza o Bogu przystoi tak szeroko zakrojona działalność polityczną i biznesową?

Za sprawą rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce, na konto Tadeusza Rydzyka co miesiąc wpływają pokaźne sumy, a to nie koniec. Jakby tego było mało Toruński biznesmen otrzymał gigantyczne kwoty mi. in.  20 milionów złotych na prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na „wzmocnienie wizerunku Polski za granicą”, 140 tysięcy na „promocję czytelnictwa” i półtora miliona na wybudowaną z pieniędzy podatników drogę, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej w której jest przewodniczącym Rady Naukowej oraz wykładowcą, oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

Ponadto otrzymał pieniądze na  „promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”. Dodatkowo konto zasiliły kwoty od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, oraz od Ministerstwa Sprawiedliwości na kształcenie prokuratorów i pracowników sądu w należącej do Tadeusza Rydzyka Szkoły Wyższej w Toruniu.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz wpadł w szał. Skandal w parafii w Mirkowie

I teraz w czasach koronawirusa, kiedy wszyscy obawiają się o zdrowie, życie, a dodatkowo o pracę, Tadeusz Rydzyk ponownie wyciąga rękę po jeszcze więcej.

To wszystko sprawiło, że Adam N. i Witek M. zdecydowali się napisać petycję do Stolicy Świętej. Pod petycją podpisało się prawie 200 tysięcy osób. Petycje złożono na ręce Papieża Franciszka.Nie wiadomo jaki będzie finał tej sprawy.

Odpowiedź ze Stolicy Apostolskiej bowiem nie jest zadowalająca. W odpowiedzi pośród wielu zwrotów grzecznościowych Watykański dyplomata Luigi Roberto Cona można pisze:,,Polecono mi przekazanie Panu, że obawy podniesione przez Pana w liście do Jego Świętobliwości Franciszka zostały odnotowane.”

Miejmy nadzieję, że sprawa na tym się nie zakończy i Stolica Apostolska przyjrzy się działalności politycznej i biznesowej Toruńskiego Duchownego.