Plamy starcze są dla wielu osób bardzo uciążliwe. Z uwagi na to, jak są nieestetyczne, mogą negatywnie wpływać na poczucie własnej wartości. Najczęściej pojawiają się na twarzy, dłoniach, ramionach i nogach. Ich powstawanie ma bezpośredni związek z wpływem promieniowania słonecznego na na naszą skórę.

Istnieje wiele specyfików, które kuszą do zakupu obiecując niesamowite efekty, zwykle są one jednak bardzo drogie. Co ważne, często nie dostarczają oczekiwanych efektów.Poniżej przedstawiamy przepis na skuteczny i bezpieczny naturalny środek, który pomoże pozbyć się tych brzydkich plam. Ten wymyślony przez znanego dermatologa środek składa się z dwóch silnych składników: soku z cebuli oraz octu jabłkowego.

Świeży sok z cebuli jest stosowany w leczeniu problemów skórnych, a także dzięki zawartym w nim przeciwutleniaczom, zapobiega uszkodzeniom skóry. Ocet jabłkowy jest bogaty w hydroksykwasy, które eliminują martwe komórki skóry i poprawiają wygląd skóry.

Sposób przygotowania:

  • Średniej wielkości cebulę posiekaj na kawałki
  • Wymieszaj ją z 3 łyżkami octu jabłkowego w blenderze
  • Miksuj tak długo, aż otrzymasz jednorodną mieszankę

W powstałej mieszance zanurz bawełnianą ściereczkę i delikatnie przetrzyj nią miejsca na skórze, gdzie występują plamy. Aby uzyskać optymalne wyniki powtarzaj tę czynność codziennie, co najmniej przez miesiąc. Plamki powinny zacząć zanikać już po pierwszym tygodniu stosowania kuracji.

Ponieważ olejki zawarte w cebuli łatwo się utleniają, najlepiej trzymać mieszankę w lodówce, szczelnie zamkniętą i bez dostępu światła.

To może Cię zainteresować:  W Chinach wraca stary koszmar. To jasny sygnał dla świata.