Oto, dlaczego Twój pies chodzi za Tobą do toalety. Nie miałam o tym pojęcia!

Posiadając psa, musisz nastawić się na jedno: na kolosalną miłość, jaką zostaniesz obdarzony przez swojego pupila. Zgodnie ze starym przysłowiem, psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zrozumienie psiaka najczęściej nie jest trudne. Łatwo pojąć, że pies chce okazywać miłość w sposób bezpośredni, „liżąc” właściciela po twarzy. Psy rzadko kiedy bawią się w subtelności…

Nie wszyscy z nas dogadują się ze zwierzakami tak dobrze, jak Dr. Doolittle. Oto dwanaście psich zachowań, które nie każdy z właścicieli jest w stanie zrozumieć. Odpowiedzi na dręczące Was od lat pytania znajdziecie poniżej:

„Psie” spojrzenie

Prawdziwy klasyk psich zagrywek: pies spogląda smutnym wzrokiem na właściciela, a ten myśli, że pupil czegoś chce. Małe dzieci imitują często ten wyraz twarzy, kiedy nie dostają tego, na co mają ochotę. Prawda jest taka, że psy patrzą na najbliższych w uroczy, „psi” sposób, by okazać im miłość, wzmocnić więź i zaufanie.

Chodzenie za właścicielem

Zakładamy, że kiedy pies nie odstępuje Cię na krok, po pewnym czasie zaczyna Cię to irytować. Ale chyba nikt nie zaprzeczy, że wałęsanie się przy nodze właściciela jest absolutnie słodkie. Weterynarze uważają, że jest to typowe zachowanie dla psów przywiązanych do „swoich ludzi”. Psy zawsze i wszędzie chcą robić to, co my. Czarujące!

Małe podarki

Czy Twój pies przynosi czasem do domu małe „podarunki” (nierzadko takie, których nie chciałbyś widzieć)? Nie ma w tym nic złego. Okazuje się, że czworonogi chcą dzielić się swoją radością z innymi, a już na pewno z ukochanymi właścicielami. No i co z tego, że czasem ta radość to nic innego jak stara, paskudna kość, znaleziona podczas spaceru?

Przytulanki po obiedzie

Przerywanie psu spożywania posiłku nie jest najlepszym pomysłem – psiaki są naprawdę zapalonymi „pożeraczami”, a jedzenie to jednak z ich pasji. Jednak tulenie się po zjedzonym obiedzie jest jednym z ulubionych zajęć psów. Pies pokazuje wówczas, że czuje się przy Tobie naprawdę dobrze i komfortowo.

Lizanie po ciele, a zwłaszcza twarzy

Niektórzy z nas to uwielbiają, a inni widzą w tym coś obrzydliwego. Jednak każdy pies lubi polizać człowieka po twarzy, choćby raz na jakiś czas. Jest to zachowanie, którym pies okazuje swoją uległość i posłuszeństwo. Pomaga to też zredukować psi stres i, oczywiście, jest oznaką wielkiej, szczerej miłości.

To może Cię zainteresować:  Założyły OnlyFans. Oddały 700 tys. dolarów ukraińskiej armii

Czyste szaleństwo podczas powrotów

I w filmach, i w rzeczywistości jest tak samo. Psy naprawdę cieszą się z powodu powrotu właściciela do domu, a niektóre z nich zachowują się wtedy jak Beethoven, bohater klasycznego filmu familijnego. Gdy tylko pies usłyszy dźwięk kluczy, przekręcanych w zamku drzwi, rozpętuje się chaos. To bardzo nadpobudliwe, entuzjastyczne zachowanie ma wyrażać jedno proste słowo: „tęskniłem!”.

Pies wie, kiedy coś jest „nie tak”

Psy nie muszą umieć mówić, by wyczuć, że coś jest „nie tak”. Są w stanie zrozumieć, że jesteś smutny. Bardzo dobrze odczytują język ciała, gesty i sposób poruszania się. Psie zmysły dobrze wpływają na wyczuwanie problemów. Najważniejsze jest jednak, że pies zrobi wszystko, by przynieść strapionemu właścicielowi ukojenie.

Wchodzenie do łóżka właścicieli

Wstawanie wcześnie rano bywa koszmarem wielu z nas. Niektórym pomagają jednak wstać lojalne psiaki. Oczywiście w przebywaniu w ludzkim łóżku mają swój własny interes. Łózko właściciela jest znacznie wygodniejsze niż to należące do psa i każdy prawdziwy czworonóg wykorzystuje tę wygodę, rozpychając się na samym środku materaca. Czasem pies kładzie się w łóżku swojego pana (lub swojej pani), gdy jest pozostawiony sam w domu. W ten sposób jest „bliżej” ukochanej osoby.

Unoszenie łapy

Unoszenie jednej lub dwóch łap najczęściej oznacza, że pies jest w nastroju do zabawy, a może jest głodny. Czasem psy unoszą łapy z podekscytowania, gdy zauważą coś interesującego w swoim otoczeniu.

Opieranie się o właściciela

Jeżeli pies stale się o Ciebie opiera, oznacza to, że oczekuje odrobinę więcej miłości i przytulanek. Psy uwielbiają koncentrować na sobie uwagę i czasem robią to w sposób uroczo egocentryczny.

Czekanie na Twoją opinię

Brzmi to dziwnie, ale tak jest. Jeżeli kiedykolwiek wydawało Ci się, że pies, zanim jeszcze coś zrobił, oczekiwał, aż okażesz swoją aprobatę, to nie działo się to bez powodu. Psy bardzo cenią sobie opinię człowieka. Miłość oraz uwaga ludzi znaczy dla nich wszystko.

Mrużenie oczu i mruganie do właściciela

Kiedy psiak mruży oczy, a może nawet „puszcza oko” do właściciela, oznacza to, że oczekuje więcej uwagi. Jest gotowy na zabawę i głęboko liczy, że przyłączysz się do niego natychmiast, zostawiając wszystko dookoła.

Podzielcie się tymi informacjami z innymi miłośnikami zwierząt!

Źródło: animalchannel.co