Jeśli z powodu upałów puchną Ci nogi, ta prosta sztuczka przyniesie Ci ulgę!

Lato to ulubiona pora roku dla wielu z nas. Prażące słońce, podmuchy ciepłego powietrza – jest w lipcowej spiekocie coś wspaniałego. Jednak nie każdy ceni sobie upały. W okresach wakacyjnych wiele osób narzeka na spuchnięte nogi.

Gdy słupek rtęci podnosi się wysoko, naczynia krwionośne też ulegają rozszerzeniu, a krew napływa do otaczających naczynia tkanek. W ten sposób ciało się ochładza, przynosząc nam ukojenie. Jednak rozpalone ciało może mieć problem w prawidłowym tłoczeniu krwi z kończyn do serca. Wtedy krew osadza się w nogach, przede wszystkim w stopach.Na puchnięcie nóg narażone są głównie kobiety w ciąży, ludzie sporo podróżujący oraz wszystkie osoby, które np. ze względu na istotę swojej pracy, zmuszone są do długotrwałego siedzenia w tym samym miejscu. Letnie obuwie, zwłaszcza to niewygodne, również nie pomaga w uniknięciu obrzmiałości.

Na całe szczęście istnieje kilka sprawdzonych, domowych kuracji, które pomogą stopom odetchnąć z ulgą. Poniższe wskazówki ułatwią Ci życie i sprawią, że lato wciąż będzie Twoją ulubioną porą roku!

1. Spraw swoim stopom kąpiel z miętą

Jednym ze sposobów na złagodzenie dokuczliwej opuchlizny, jest zanurzenie stóp w zimnej wodzie na 3 minuty, a następnie danie im się zrelaksować w ciepłej wodzie. Im częściej będziesz to robić, tym lepiej.

Jeszcze skuteczniejsze jest moczenie stóp w wodzie z miętą. Po prostu włóż liście mięty do naczynia, napełnij je wodą i spraw swoim stopom naprawdę świeżą kąpiel. Jak powszechnie wiadomo, mięta poprawia krążenie krwi, a nawet zapobiega występowaniu skurczów nóg.

To może Cię zainteresować:  Duże ryzyko ataków. Rosja gromadzi siły przed ważną datą

2. Stosuj sól Epsom

Naczynie, w którym ułożysz stopy, napełnij letnią wodą, a do niej wsyp około 60 gram soli Epsom. W osolonej wodzie trzymaj stopy ok. 15 minut, po czym wytrzyj je starannie, nie pozostawiając na nich resztek soli.

Wg. LiveStrong.com sól Epsom łagodzi ból stóp, wygładza skórę i pomaga usunąć brzydki zapach. Zwalcza też obrzęki, pęcherze oraz nagniotki.

3. Stosuj ocet jabłkowy

Proste, a jakże skuteczne. W occie jabłkowym znajdują się duże ilości związków potasu, co pomaga w walce z opuchlizną nóg i stóp. Potas jest pierwiastkiem wspierającym nasze komórki i pozwala zrównoważyć płyn występujący w nogach.

Wymieszaj 200 ml octu jabłkowego z tą samą ilością wody. W powstałej mieszance zamocz ręcznik, a następnie owiń go wokół nóg na ok. 30 minut.

4. Stosuj olejek rumiankowy

Masaż przy użyciu olejku rumiankowego nie tylko relaksuje, ale również redukuje obrzęk stóp. Olejek rumiankowy posiada też właściwości przeciwzapalne. Można go stosować bezpośrednio na skórę. Wmasuj olejek w skórę lub poproś o to swojego partnera.

Dzięki tym domowym sposobom Twoje stopy w mgnieniu oka odczują ulgę. Jeśli jednak obrzęk nie ustąpi, powinieneś skontaktować się ze specjalistą.

Źródło: newsner.com