Parafianie muszą “dobrowolnie” dorzucić na ofiarę. “Raz w miesiącu, w kopercie, od każdej rodziny”

„Po palmach, które nie przyjmują wody święconej, kolejny skandal” – napisała w wiadomości do portalu wp.pl pani Katarzyna. W parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie Miedzeszynie pojawiła się prośba o dodatkowe składki w pierwszą niedzielę każdego miesiąca.

Ostatnio głośno było ogłoszeniu parafialnym, które poruszyło warszawiaków. Pisano w nim, że palmy wielkanocne kupione poza bramami kościoła nie przyjmą wody święconej.

Parafia bardzo szybko się zreflektowała i umieściła na stronie przeprosiny oraz zapewnienie, że w kościele święcone będą wszystkie palmy – niezależnie od ich pochodzenia.

To jednak nie jedyne nietypowe ogłoszenie, które wzburzyło parafian w Niedzielę Palmową. Swoje wielkanocne ogłoszenia opublikowała również Parafia p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w warszawskim Miedzeszynie. Pani Katarzyna z Warszawy przesłała zdjęcie fragmentu prośby ogłoszonej z ambony 25 marca. Wśród standardowych informacji o rozkładzie mszy świętych, znalazł się jeden punkt, który budzi wątpliwości.

„Zbliża się pierwsza niedziela miesiąca, dlatego pragniemy przypomnieć zwyczaj wrzucania kopert z ofiarami na tacę. Prosimy, aby każda rodzina raz w miesiącu – zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca – składała na tacę dobrowolną ofiarę w kopercie na prace związane z naszym kościołem” – czytamy w ogłoszeniu, które zostało przedstawione w ostatnią Niedzielę Palmową. Można o tym również przeczytać na stronie internetowej kościoła.

Fot. wawalove.wp.pl

Na stronie widnieje też informacja, że autorem ogłoszeń jest ksiądz Arkadiusz. Dziennikarze wysłali do niego wiadomość z prośbą o komentarz. Na razie nie doczekali się odpowiedzi.

To może Cię zainteresować:  Eksperci pewni. Ukraińska gospodarka runie. A rosyjska? Przykre dane

Źródło: wawalove.wp.pl