Została nazwana najcięższą kobietą świata. Nie uwierzysz, gdy zobaczysz jej metamorfozę!

Historia Mayry Rosales jest niesamowita. Kobieta, która w 2009 roku ważyła ponad 450 kilogramów i była uznawana za najcięższą na świecie, przeszła od tamtej pory niesłychaną metamorfozę.

Lekarze nie mają wątpliwości, że otyłość jest chorobą cywilizacyjną. Alarmują, że już ponad połowa dorosłych mężczyzn i 1/3 kobiet zmaga się z nadwagą lub otyłością. Ten problem coraz częściej dotyczy także dzieci, spośród których już co piąte waży zbyt dużo.Niechlubny rekord 2009 roku ustanowiła pochodząca z Teksasu Mayra Rosales. Ważąca wówczas 453 kilogramy, została okrzyknięta najcięższą kobietą świata.

Z powodu koszmarnej wręcz otyłości, Mayra od dłuższego czasu nie była w stanie już chodzić. Życie spędzała w łóżku, a lekarze obawiali się, że pogarszający się stan zdrowia wkrótce doprowadzi do jej śmierci.

Impulsem, aby coś w swoim życiu zmienić, stała się tragedia, która wydarzyła się w jej rodzinie.

Mayra została oskarżona o zabójstwo swojego bratanka. Choć potem okazało się, że zbrodni dopuściła się matka chłopca, a Mayrę oczyszczono z zarzutów, to zdarzenie odcisnęło silne piętno na psychice kobiety. Wówczas Mayra postanowiła całkowicie zmienić swoje życie.

By przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów, poddała się operacji obwodnicy żołądka,

Zdrowa dieta oraz ciężka praca nad swoim ciałem i kondycją, opłaciły się. Dziś, niesamowita droga, którą przeszła Mayra, inspiruje tysiące kobiet do walki o swoje zdrowie.

Choć wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, Mayra schudła ponad 350 kilogramów! W międzyczasie poddała się kilku operacjom, m.in. usunięcia nadmiaru skóry.

To może Cię zainteresować:  Skandal na urodzinach Radia Maryja. Rydzyk przeszedł samego siebie

Mayra zmieniła się nie do poznania – dziś jest zdrowa, świetnie wygląda i czuje się doskonale! Swoją długą podróż relacjonowała na Facebooku.

Utrata nawet kilku nadprogramowych kilogramów często bywa nie lada wyzwaniem. Tym bardziej można być pod wrażeniem walki, którą podjęła Mayra. Jeśli również uważasz, że jej historia jest niesamowicie inspirująca, podziel się nią ze znajomymi!

Źródło: Facebook