Większość z nas cierpi na ból pleców. Siedzący tryb pracy, dźwiganie, nadmierny ruch, a nawet jego brak może powodować problemy z kręgosłupem. Często zdarza się tak, że jest potrzebna nam pomoc chirurga, ale nie czekajmy, aż będziemy musieli się do niego zgłosić.
Rosyjski chirurg podpowiada co robić, aby uniknąć operacji kręgosłupa. 
W poniższym nagraniu możecie zobaczyć jakie ćwiczenia należy wykonywać kiedy doskwiera wam ból pleców, ale można również ćwiczyć w przypadku kiedy nic was nie boli, wtedy po ciężkim dniu unikniesz niepotrzebnych dolegliwości.

Ćwiczenia są bardzo proste i łatwe, ale skuteczne! Jeśli masz poważne problemy z kręgosłupem, przed wykonaniem jakichkolwiek ćwiczeń, radzimy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Mimo iż dla większości są to zdrowe ćwiczenia, mogą się okazać niebezpieczne dla osób z deformacjami krążków międzykręgowych lub innymi urazami.
Pamiętaj – wszystkie ruchy wykonuj powoli i dokładnie.Ułóż się w pozycji leżącej, zrelaksuj i na przemian przyciągaj kolana do piersi. Po czym wyprostuj nogi i unoś je (znowu na przemian). Resztę ćwiczeń zobaczysz na poniższym wideo:To może Cię zainteresować:  To koniec 500 plus i dodatkowych emerytur? Potrzeba pilnych cięć