Wykorzystanie:
Pomaga w takich przypadkach jak:


Stany zapalne skóry, stłuczenia i obrzęki – w tym przypadku pomogą okłady z liści babki lancetowatej.
Zapalenie spojówek – przydatne mogą okazać się wywary z babki lancetowatej.
Skaleczenia, rany, owrzodzenia – przy takich problemach można zastosować okład z liści babki, jak i sok z babki zwyczajnej, który sprawdza się w przypadku zapaleń, ran oraz owrzodzeń.Stan zapalny jamy ustnej, gardła, dziąseł – rozcieńczony sok może posłużyć jako płukanka
Łupież i inne problemy skóry głowy – wywar z babki lancetowatej pomoże w walce z łupieżem, czy przetłuszczającymi się włosami.
Problemy z układem trawiennym – wywar z suszonych liści babki lancetowatej można stosować również przy biegunce czy chorobie wrzodowej żołądka. Zaleca się 1/2 szklanki tego naparu 2-3 razy w ciągu dnia.


Infekcja dróg oddechowych, przeziębienie – z racji na fakt, że babka zwyczajna posiada właściwości wykrztuśne, a także skutecznie zwalcza uporczywy kaszel i katar, warto zastosować ją w przypadku przeziębień. Kilka łyżeczek z soku w ciągu dnia powinno pomóc choremu.
Opuchlizna – obłóż opuchnięte miejsce liśćmi babki lancetowatej, a już po kilku godzinach zauważysz różnicę.


Wysypka, wypryski i liszaje – i na koniec coś dla urody. Maseczka z liści babki lancetowatej poprawki wygląd i kondycję naszej skóry.
Pamiętaj, aby wszelkie decyzje związane ze zdrowiem zawsze najpierw konsultować z lekarzem. Zanim zaczniesz cokolwiek robić, odwiedź go i porozmawiaj na ten temat.

To może Cię zainteresować:  Znaleźli ich martwych w domu z Airbnb. Przyczyna przyprawia o dreszcze