Najgorsze co może chyba być to brudna pralka. Kiedy wstawiasz brudne ubrania do odświeżenia po wyjęciu z pralki wcale nie są tak czyste jakbyś tego chciała, a powodem jest nic innego jak brud osadzający się pod gumą.

Nie dość, że guma łapię mnóstwo szlamu to na dodatek okropnie pachnie i nasza odzież po praniu nie do końca nadaje się do noszenia.Jak się pozbyć tego syfu z naszej pralki?

Wszystko czego potrzebujesz to 0,5 l octu oraz najzwyklejszy wybielacz. Zanim cokolwiek zrobisz pamiętaj aby nie mieszać tych 2 składników razem. Możesz się wtedy nimi zatruć wdychając opary.

W czystym naczyniu wymieszaj równą ilość wybielacza i wody. Namocz ściereczkę i rozprowadź w miejscach gdzie występuję brud. Najlepiej jak zostawisz ją w tym miejscu na około 30 min. Samo naniesienie nie koniecznie może mieć efekty o jakich marzysz. Zależy to od tego jak ciepło masz w domu. Im cieplej tym szybciej schnie roztwór, dlatego też lepiej zostawić w tym miejscu namoczoną ściereczkę.

Po upłynięciu czasu wstaw pustą pralkę na najwyższą temperaturę, tak aby dokładnie wypłukało wybielacz.

Po zakończonym programie ponownie wstaw na ten sam ówcześnie wlewając 0,5 l octu do szufladki do której zazwyczaj wsypujesz proszek.

Po tym zabiegu twoja pralka jest jak nowa!

To może Cię zainteresować:  Oto co dzieje się z cukrem. Sklepy wydały oświadczenia