Pedofilia i aborcja to dwa odrębne tematy. Nie wiedząc czemu jeden z amerykańskich księży, Richard Bucci porównał te dwie kwestie w wypowiedzi na temat aborcji.

Ksiądz posunął się nieco za daleko mówiąc, że pedofilia jest lepsza od aborcji, bo „jeszcze nikogo nie zabiła”.Rozmowy na temat pedofilii i aborcji toczą się na całym świecie. Wypowiedź księdza stała się dla wszystkich tak skandaliczna, że wywołała falę krytyki.

W rozmowie z dziennikarką duszpasterz stwierdził, że:

Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. A aborcja – owszem.

Jak uzasadnił swoją wypowiedź?

Jeśli niewinne dziecko w łonie matki nie zasługuje na życie, to życie w ogóle staje się bezwartościowe.

Jedna z ofiar pedofilii zgłosiła się do stacji CBS, gdyż to co powiedział ksiądz strasznie ją dotknęło.

Kiedy mówi, że pedofilia nie zabija ludzi, cóż, najwyraźniej nie rozumie. Powinien był przyjść do budynku państwowego i wysłuchać zeznań, ponieważ jest wiele ofiar, których już nie ma wśród nas. Te zranione głosy, które słyszałam – ukradli im dzieciństwo. Praktycznie zniszczyli życie. A teraz słyszymy, są szczęściarzami, ponieważ oni wciąż żyją!

W oświadczeniu dla CBS przedstawicielka państwowa, Julie Casimiro powiedziała:

Kościół katolicki musi spojrzeć na siebie i dlaczego zamykają kościoły i tracą wyznawców. Być może dlatego, że ostatnie oświadczenie ks. Bucciego brzmiało: „Nikt nigdy nie umarł na pedofilię”

Rzymskokatolicka diecezja „Bożej Opatrzności”, w której posługę pełni ksiądz nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. W końcu, Carolyn Cronin, rzeczniczka diecezji, wyjaśniła, że kościół katolicki podaje szczegółowe instrukcje dotyczące sakramentów, ale jak mówi:

To może Cię zainteresować:  Nie miała wyjścia. Prowadząca "Wiadomości" przeczytała sprostowanie

Ostatecznie pastor ma obowiązek wprowadzenia ich w swojej parafii, zgodnie z prawem kościelnym. Ponieważ Kościół powierza każdemu pastorowi obowiązek nauczania, uświęcania i kierowania swoją parafią. Codzienne decyzje duszpasterskie i administracyjne podejmowane są na szczeblu lokalnych parafii.