Rodzice oczekiwali narodzin bliźniaków. Wtedy usłyszeli z ust lekarza: „Przykro mi”. Te słowa zmroziły im krew w żyłach

Każdy, kto kiedykolwiek spodziewał się narodzin dziecka wie, jak wygląda czas wyczekiwania na poród. W skrócie: wiąże się ze ogromnym stresem. Oczekiwanie przyjścia dwóch maluchów na świat może okazać się jeszcze bardziej przytłaczające.

Emocje Matta i Jodi Parrych sięgnęły zenitu, kiedy lekarz powiedział im, że zostaną rodzicami bliźniaków. Para wychowywała już małego synka. Ich marzeniem było powiekszenie rodziny o kolejne bijące serce.

Początkowo cieszyli się, że synek doczeka się rodzeństwa. Ich podekscytowanie szybko przemieniło się w strach i niepewność. Stało się to, gdy lekarz wezwał ich do swojego gabinetu i powiedział: „przykro mi”…

U bliźniaków został zdiagnozowany zespół Downa. Jednak sposób, w jaki lekarz, powiadomił o tym młodych rodziców, niewiele miał wspólnego z empatią i profesjonalizmem. Według Jodi, schorzenie dziewczynek lekarz okrutnie określił jako „karę na całe życie”.

„Tego dnia nie czułam się, jak zwykła mama. Czułam się zdezorientowana i zagubiona.” – powiedziała Jodi.

Rodziców poinformowano, że szansa urodzenia bliźniąt, obu cierpiących na zespół Downa, wynosi jeden do miliona. Nikt jednak nie powiedział im, że mogą żyć szczęśliwie, jak każda inna rodzina.

Z początku Jodi i Matt byli pełni obaw. Nie wiedzieli, czy dziewczynki nauczą się chodzić i mówić, nie wiedzieli, czy pójdą do szkoły.

Na własną rękę próbowali dowiedzieć się jak najwięcej na temat zespołu Downa. Znajomi współczuli Parrym, ale najważniejsze było to, że Abigail i Isobel otrzymały od rodziców tak dużo miłości, jak inne dzieci – a może nawet więcej.

„Do dzisiaj nie mam pojęcia, dlaczego lekarz powiedział, że „jest mu przykro”. Gdybym go teraz spotkała, pokazałabym mu moje córki i zapytała, co miał na myśli. Za nic nie zmienilibyśmy tego, jakie są Abigail i Isobel. Są wspaniałe takie, jakimi są.” – stwierdziła Jodi.

Lekarz i wszystkie te uprzedzone osoby, które żałowały Parrych, nie mogli bardziej się mylić. Jodi i Matt doczekali się cudownych córek i dziś, pięć lat po ich narodzinach, widać to ewidentnie.

To może Cię zainteresować:  Cudem przeżyła poważną operację mózgu, ktoś perfidnie skomentował wygląd jej twarzy. Postanowiła opowiedzieć o tym w tv.

Każdy z nas, bez względu na stan zdrowia, zasługuje na godne życie. Przypadek Abigail i Isobel jest doskonałym tego dowodem. Spójrzcie tylko na tę szczęśliwą rodzinę!

Z powodu różnych diagnoz lekarskich ludzie starają się czasem ukrywać swoje dzieci, wstydząc się ich, zapominając o ich uczuciach.

Ważne jest, abyśmy pamiętali, że osoby z zespołem Downa zasługują na te same szanse, te same możliwości, co inni. Jeśli się z tym zgadasz, udostępnij ten tekst na Facebooku.

Źródło: newsner.com