23-letnia Virginia Grilli – studentka z Włoch, została zaszczepiona w maju na COVID-19. Kobieta otrzymała nie jedną, a aż sześć dawek preparatu. Teraz ma duże kłopoty. Została zaszczepiona, ale poziom jej przeciwciał jest ekstremalnie wysoki, nikt nie chce jej wystawić paszportu covidowego, który jest jej potrzebny do powrotu na uniwersytet.

Przypadek studentki, zaszczepionej w maju omyłkowo sześcioma dawkami preparatu Pfizer w szpitalu w mieście Massa w Toskanii, opisały szeroko włoskie media.



Kobiecie nie przyznano przepustki Covid-19, która od 6 sierpnia będzie we Włoszech obowiązkowa przy wstępie do restauracji i do wielu miejsc publicznych oraz na masowe imprezy.

Virginia twierdzi, że nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności, by wydać jej zaświadczenie o szczepieniu, bo jej przypadek jest wyjątkowy. Jeśli nie otrzyma potrzebnej przepustki, wytoczy sprawę władzom regionu Toskania i włoskiemu Ministerstwu Zdrowia. 

60-ciokrotnie więcej przeciwciał, niż po standardowym szczepieniu!

Kobieta wyjaśnia, że ma bóle głowy i jest osłabiona po błędnie wykonanym szczepieniu:

– Mój układ immunologiczny być może uległ zmianie. Powiedzieli mi, że przekroczenie dawki szczepionki mogło anulować jej działanie, tymczasem ja mam 60 razy więcej przeciwciał niż wynosi normalny poziom po dwóch dawkach – stwierdziła studentka na łamach dziennika „Corriere della Sera”.

23-letnia Virginia Grilli mimo wszystko zachęca wszystkich do tego, by się szczepili.

To może Cię zainteresować:  Jachira w Sejmie o Janie Pawle II. Te słowa zabolą wielu