W Polsce nadal jest obowiązek noszenia maseczek ochronnych i choć może to być, dla niektórych uciążliwe to jednak trzeba pamiętać, że prawo nakazuję, aby w pomieszczeniach zamkniętych zasłaniać nos i usta. Nie wszyscy jednak stosują się do tego i dlatego też w ostatnim czasie 29 letniego turystę z Poznania spotkało przykre zaskoczenie, kiedy został zatrzymany przez Policję. Okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd, ponieważ ma do odbycia karę.

Wszystkie osoby, które nie miały założonej maseczki ochronnej w sklepach, podczas „covidowej” kontroli, otrzymali mandat od policjantów z Lęborka. Dzięki tej kontroli wyłowili z tłumu 29-letniego turystę z Poznania, który był poszukiwany.

Poznaniak trafi do więzienia przez brak maseczki…

Za brak maseczki mężczyzna został ukarany mandatem, a żeby było tego mało trafi do więzienia. Okazało się przy wylegitymowaniu mężczyzny, że jest poszukiwany przez poznański sąd i prokuraturę do odbycia kary prawie pół roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do lęborskiej komendy policji, następnie zostanie odkonwojowany do zakładu karnego – informuje Marta Szałkowska, rzeczniczka prasowa policji w Lęborku.

Cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek!!!

Przypominamy, że z uwagi na panującą pandemię COVID-19 w Polsce, cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych. Za brak maseczki grozi mandat karny w wysokości do 500,00 zł!!!

To może Cię zainteresować:  Seksafera w czasie wojny. W Ukrainie aż huczy