Wszyscy chcielibyśmy żyć w czystym środowisku, ale sami niewiele dla niego robimy. Poniższa sytuacja pokazuje, że ludzie nie dokładają swoich starań do tego aby świat był lepszy. Na efekt trzeba  było czekać aż pół godziny. To był jeden na milion

Miasta wydają miliony na prace porządkowe. Wszyscy oczekujemy czystości wokół siebie ale sami śmiecimy i ignorujemy sytuacje, w których możemy zapobiec zaśmieceniu.Władze miasta Lille we Francji postanowiły zwrócić uwagę na ten problem.

Zrealizowali film z ukrytych kamer.

Na Place du Theatre położono w pobliżu kosza pusty kubek po kawie. Ukryte kamery obserwowały przechodniów, którzy przechodzili obok. Nie tylko kamery były ukryte, ponad sto osób obserwowało scenę, by w odpowiednim momencie zareagować.

Wszystko trwało 30 minut. Tyle potrzeba było czasu i setek przechodniów, obojętnie mijających leżący śmieć, by wreszcie ktoś zdecydował się podnieść kubek.

Na to czekali organizatorzy. Wówczas ujawnili się i nagrodzili zaskoczonego przechodnia gromkimi brawami.

Warto zapamiętać ten ważny przekaz. To my jesteśmy odpowiedzialni za to jak wygląda nasze otoczenie. Każdy z nas może być bohaterem swojego miasta.

To może Cię zainteresować:  Fala paniki w Zakopanem po wybuchu rakiet w Przewodowie...