Gdzie nie spojrzymy, tam piszą i mówią o kleszczach, ponieważ są on e naprawdę zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Dobrze jest korzystać z odstraszaczy aby nie miały nawet zamiaru zblizyć się do nas. Znamy naturalny przepis, który nie wpłynie na Twoje zdrowie.

W sklepach pełno jest preparatów przeciwko kleszczom, jednak większość z nich bazuje na chemicznych komponentach, niezdrowych dla skóry czy układu oddechowego, które powodują trudności w oddychaniu, zawroty głowy, a nawet choroby układu nerwowego. Szczególnie w przypadku dzieci i kobiet w ciąży, po ich stosowaniu, częste są reakcje alergiczne i stany zapalne organizmu. Odpowiedzialny za to jest związek chemiczny DEET – niebezpieczna substancja stosowana w środkach przeciw owadom . Lepiej więc sięgnąć po naturalne rozwiązanie!Naturalne metody

Kleszcze nie lubią intensywnych zapachów olejków eterycznych. Jednak przed użyciem należy je rozcieńczyć. Nasze remedium może być stosowane bezpośrednio na skórę i bazuje na olejku z drzewa herbacianego. To najskuteczniejszy odstraszacz kleszczy, jaki możecie samodzielnie stworzyć. W dodatku jest 100% bezpieczny dla zdrowia!

Przepis i stosowanie

Przygotujcie olejek z drzewa herbacianego i wodę w proporcjach 1 część olejku, 2 części wody. Na początek polecamy 50 ml olejku herbacianego na 100 ml wody. Dokładnie wymieszajcie składniki w buteleczce z rozpylaczem. Stosujcie przed wyjściem zarówno na ubrania, buty, skarpetki i skórę rąk, szyi czy nóg.

Mamy nadzieję, że ten naturalny środek odstraszający kleszczy przyda się Wam w tym wiosenno-letnim sezonie!

To może Cię zainteresować:  Złe wieści ws. 500 plus. Minister pozbawiła Polaków złudzeń