Praktycznie w każdym domu pojawia się problem z brzydkim zapachem powietrza. Nie ważne, czy to w toalecie, czy w kuchni, tym naturalnym sposobem szybko pozbędziesz się go raz na zawsze.

Większość z was próbuje usunąć go poprzez odświeżacze zakupione w sklepach, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się czy jest to zdrowe dla nas? Wdychanie takiej ilości chemii?Koniecznie wypróbuj tej niezawodnej ale również naturalnej metody.

Wszystko czego potrzebujesz:

Naturalny odświeżacz powietrza

4 łyżki sody oczyszczonej
2 szklanki letniej wody
kilka kropel ulubionego olejku zapachowego (np. cytrynowy, lawendowy, pomarańczowy, eukaliptusowy…)
butelka ze spryskiwaczem

Przygotowanie:

Składniki wymieszaj w miseczce i pozostaw na 30 minut. Następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Stosuj w tych miejscach domu, które najbardziej absorbują zapachy. Tak przygotowany odświeżacz jest bardzo skuteczny w usuwaniu brzydkich woni i ma przyjemny aromat. Wszystkie jego składniki są całkowicie naturalne.

Ostrzeżenie:

Olejki eteryczne nie powinny być używanie przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie jest zalecane stosowanie ich w domu z małym dzieckiem lub zwierzętami. W takich sytuacjach stosuj do odświeżania powietrza mieszankę wody z sodą oczyszczoną, bez olejków. Taka mieszanka również skutecznie usunie brzydkie zapachy.

Naturalny odświeżacz powietrza to nie jedyny z produkt, który możecie samodzielnie przygotować w domu. Drugim jest organiczny płyn do tkanin, który nada ubraniom świeży zapach.

Naturalny płyn do zmiękczania tkanin
Składniki:

150-200 ml gorącej wody
10 g sody oczyszczonej
800 ml octu jabłkowego
ok. 20 kropel ulubionego olejku eterycznego
plastikowy pojemnik
Uwaga: plastikowy pojemnik powinien być duży. W takcie przygotowywania płyn zwiększy swoją objętość i może wypłynąć z pojemnika o zbyt małej pojemności.
Przygotowanie:

To może Cię zainteresować:  W "Mam talent" zawrzało. Chodzi o słowa Kaczyńskiego

Wlej gorącą wodę do pojemnika.
Dodaj ocet jabłkowy i sodę oczyszczoną. Za sprawą reakcji chemicznej zaczną tworzyć się bańki, nie ma jednak powodów do obaw.
Kiedy przestaną wytwarzać się bańki, przelej substancję do pustej butli po płynie do prania.

Do mieszaniny dodaj olejek eteryczny (nie więcej niż 20 kropel).
Wstrząśnij butlą, aby wymieszały się wszystkie składniki. Butlę trzymaj w zaciemnionym, chłodnym miejscu.

Organiczny płyn do tkanin powinien być stosowany tak samo, jak płyn sklepowy. Dzięki jego składnikom, ubrania długo będą pachnieć świeżością. Nie warto wydawać pieniędzy na środki przepełnione chemikaliami, skoro we własnym domu, znacznie taniej można przygotować produkty całkowicie naturalne.