Każdy z nas po zaparzeniu herbaty zaraz wyrzuca torebkę do kosza. Jeśli dowiesz się do czego możesz wykorzystać zużyte torebki i jakie mają właściwości, już nigdy tego nie zrobisz.

1.Zlikwiduje nieprzyjemne zapachyPo krojeniu cebuli, ryb czy czosnku ciężko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z dłoni. Wystarczy, że potrzesz torebką dłonie.
Jeśli Twój dywan brzydko pachnie wysyp na niego herbatę po czym odkurz go dokładnie.Gdy Twoje buty nie najlepiej pachną włóż do nich na noc torebeczki po herbacie. Wyciągną brzydki zapach.

2.Czyści szkło
Zużyta herbata może zastąpić płyn do szyb. Otwórz torebkę, a zawartość wysyp na ściereczkę. Umyj okno, czy lustro, a pożniej przetrzyj suchą szmatką.

3.Kompost
Jeśli masz kompostownik, wrzucaj do niego zużyte torebki po herbacie.. Herbata jest świetnym składnikiem naturalnego kompostu.

4. Nawóz
Herbata odżywia rośliny i sprawia, że szybciej rosną. Zakop torebkę herbaty tuż przy roślince. Może być nawet w doniczce..

5.Na afty lub ból zęba
Wystarczy namoczyć torebkę w ciepłej wodzie i przyłożyć do afty czy bolącego zęba. Ząb przestanie boleć, a afta szybciej zniknie

6.Gojenie ran
Rany i skaleczenia szybciej się wygoją, gdy do rany przyłożysz torebkę z herbaty.

7.Dodatek do kąpieli
Kilka torebek wrzuconych do kąpieli znacznie poprawi stan skóry.

8.Siniaki
Gdy do siniaka przyłożysz torebkę herbaty zasinienie szybciej zniknie i będzie mniej bolesne. Ulgę przyniesie też podczas ukąszeń i przy poparzeniach słonecznych.

To może Cię zainteresować:  300 tysięcy trumien. Eksperci załamują ręce