Każdy kto trzyma kota w domu, pozwala mu przy sobie posiedzieć, a nawet spać w łóżku. Udowodniono, że spanie z kotem może przynosić wiele korzyści:

1.Koegzystencja z kotem wzmacnia serce.
Głaskanie kota redukuje stres i niepokój, które często są przyczyną zawałów.2.Wsparcie emocjonalne.
Koty są dobrymi słuchaczami, a do tego jak Ci źle to zawsze potrafią przytulić. Posiadacze kotów rzadziej chorują na depresję czy nerwicę.

3.Koty ułatwiają randkowanie.
90% osób, które są posiadaczami kotów chętnie umówiłoby się z kimś kto także ma kota. Zakłada się, że posiadacze kotów są wrażliwi i mają  dobre serce.

4.Właściciele kotów są inteligentniejsi
Statystyki mówią, źe posiadacze kotów mają lepsze wykształcenie oraz lepiej rozwiniętą inteligencję.

5.Kot jest stosunkowo tani w utrzymaniu.
Koty nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i jedzą znacznie mnie w porównaniu do psa.

6.Zmniejszają uczucie samotności.
Osoby, które czują się samotne, zapominają o samotności nabywając kota.

7.Uczą pokory.
Koty stosują zasadę ograniczonego zaufania. Nie słuchają bezwzględnie i nie są tak wierne jak psy. Koty zaufają komuś spokojnemu, zrównoważonemu i szczeremu, a także takiemu, który potrafi iść na kompromis, gdy kot chce postawić na swoim.

8.Z kotem śpi się lepiej.
Naukowcy twierdzą, że z kotem śpi się lepiej, niż z partnerem. Kot nie wierci się, nie chrapie, nie zabiera kołdry, nie wstaje w środku nocy, a w tym samym czasie zaspokaja potrzebę ciepła i bliskości. Badania udowodniły, że osoby śpiące z kotem są bardziej wypoczęte.

To może Cię zainteresować:  Te same zakupy. Porównujemy Biedronkę, Lidla i Auchan

9.Chroni przed alergiami.
Dzieci, które wychowują się z kotem od początku swojego życia, mają silniejszy układ odpornościowy, który będzie chronić je przed infekcjami i alergiami. Statystki mówią, że takie dzieci chorują mniej i rzadziej są alergikami.

10.Koty mogą uratować nam życie.
Odnotowano wiele przypadków, kiedy koty wykorzystując swój znakomity węch i instynkt, były w stanie ostrzec swoją rodzinę przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.