Jeśli też masz problem z zapaleniem zatok, flegmą, grypą czy katarem koniecznie musisz przeczytać cały ten artykuł, a na pewno szybko pożegnasz się z tymi dolegliwościami.

Lekarze najczęściej przepisują antybiotyki, ale czy nie warto najpierw spróbować z naturalnymi produktami leczniczymi ?Na szczęście istnieją naturalne lekarstwa od matki natury, które pomogą pozbyć się problemu!

Składniki:

500 ml octu jabłkowego
3–4 duże kawałki imbiru
Przygotowanie:

Obierz imbir, a następnie zetrzyj go na plasterki.

Umieść plasterki imbiru w małych słoiczkach i zalej octem jabłkowym.

Przechowuj w zakręconych słoiczkach w lodówce.

Stosowanie:

Pierwszym sposobem używania tej mikstury jest jej wdychanie przez kilka minut. Następnie należy w mieszance namoczyć chusteczkę i umieścić ją na noc na szyi. Procedurę powtarzaj przez 5 dni, a zapalenie zatok powinno stopniowo ustępować. Lekarstwo będzie również łagodzić ból.

Można także zagotować 50 g korzenia imbiru w garnku, a następnie usunąć z ognia i stosować inhalację z ręcznikiem na głowie. Jest to skuteczny środek, który zmniejszy zatory w zatokach i złagodzi objawy zapalenia zatok.

Niezależnie od wybranej metody imbir będzie skutecznym rozwiązaniem w leczeniu objawów zapalenia zatok, działając lepiej niż środki przeciwbólowe i antybiotyki.

Należy pamiętać, że ta metoda nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 15 roku życia. Nie należy również jej stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników.

To może Cię zainteresować:  Anna Moskwa poucza Polaków. "Ja obniżyłam temperaturę w domu do 17 stopni"