Zazwyczaj wódka kojarzy nam się z imprezą, ale nie zawsze musi ona służyć do umilania sobie czasu poprzez spożywanie jej. Mocno zaskoczy was fakt, że ma niesamowite działanie na skórę, włosy, nogi czy zęby.

Poniżej możecie zapoznać się jakie zastosowania ma w życiu codziennym.

1. Oczyść twarz

Wódkę możemy stosować, aby skutecznie oczyścić i odświeżyć twarz. Zanurz wacik w alkoholu i przetrzyj nim skórę twarzy. Dzięki temu odblokujesz pory, a skóra stanie się promienista.

2. Lśniące włosy

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były zdrowsze i piękniejsze, wystarczy dodać nieco wódki do szamponu i codziennie myć nim włosy. Nie musisz też stosować żadnej odżywki po takim myciu.

3. Dezodorant do stóp

Zanurz stopy w alkoholu, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Możesz też spryskać wódką wnętrze butów.

4. Odświeżanie bielizny i odzieży

Możesz odświeżyć swoją bieliznę rozpylając na niej nieco wódki i zostawiając do wyschnięcia na otwartej przestrzeni.

5. Cięte kwiaty świeże dłużej

Dodaj kilka kropli wódki oraz łyżeczkę cukru do wody w wazonie, a Twoje kwiaty pozostaną dłużej świeże. Mieszankę wymieniaj codziennie.

6. Odstraszanie owadów

Zamiast stosować środki chemiczne, możesz wykorzystać wódkę, aby odstraszyć owady. Dodaj nieco alkoholu do butelki ze spryskiwaczem wypełnionej wodą i gotowe. Oto naturalny środek odstraszający owady.

7. Ból zęba

Jeśli boli Cię ząb, a nie możesz iść do dentysty, wykorzystaj wódkę. Nałóż niewielką jej ilość na bolący ząb i gotowe. Ból zniknie.

To może Cię zainteresować:  Nagrała własną śmierć. Błagała męża, by tego nie robił. Wyrok dożywocia