Ocet znany nam jest od lat i nie brakuje go w żadnym domu. Wykorzystywany jest nie tylko do potraw, ale także i do prac porządkowych. Każda pani domu z niego korzysta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o przydatności octu w innych aspektach życia, niż jedzenie, czytaj dalej.Chcesz pozbyć się resztek jedzenia i lepkich substancji z garnków lub patelni? Dodaj ocet do mycia. Wystarczy, że namoczysz naczynia przez chwilę w occie, a następnie umyjesz.

3.Ocet do usuwania nieprzyjemnych zapachów

W Twoim domu z pewnością od czasu do czasu w niektórych miejscach unosi się nieprzyjemny zapach. Mowa tutaj, np. o koszu na śmieci lub kąciku w piwnicy, który zaszedł wilgocią. Aby zneutralizować brzydki zapach wystarczy nawilżyć kawałek chleba białym octem i zostawić go na noc w problematycznym miejscu. Następnego dnia po prostu wyrzuć kawałek chleba, który powinien do tej pory wchłonąć wszelkie zapachy.

4.Ocet jako środek odstraszający muchy i komary

Nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej słyszałeś o tej metodzie. Przy użyciu octu jabłkowego można stworzyć naprawdę dobrą pułapkę na muchy i inne insekty. Wystarczy, że wlejesz nieco octu do słoika i zakryjesz wieko taśmą klejącą, aby stworzyć klejącą pokrywkę. W taśmie zrób kilka dziurek o takiej wielkości, aby robaczki mogły dostać się do środka, a nie na tyle duże, aby mogły wydostać się ze słoika. Ocet jabłkowy zwabi je, a Ty pozbędziesz się uciążliwych gości.
Ocet powstrzyma też koty, które lubią drapać meble. Musisz jedynie spryskać miejsca, które Twój pupil lubi najbardziej drapać.

To może Cię zainteresować:  Tajemniczy ruch na Kremlu. W Rosji zaroiło się od spekulacji

5.Ocet na problemy hydrauliczne

Gdy zatykają się rury, a Ty masz w domu ocet, nie będziesz musiał dzwonić po fachowca. Wsyp do słoika szklankę sody oczyszczonej i wymieszaj ją ze szklanką octu. Gdy mieszankę wlejesz do zlewu nastąpi reakcja chemiczna, która odblokuje przepływ. Później wlej do odpływu gorącą wodę.

6.Ocet do prasowania

Jeśli spieszysz się do pracy albo na spotkanie i nie zostało Ci dużo czasu na prasowanie, wymieszaj 1 część octu z 3 częściami wody w butelce ze spryskiwaczem. Roztwór rozpyl na pomarszczonych spodniach i poczekaj aż wyschną. Ocet szybko powinien rozprostować zagięcia i nikt nie zauważy, że Twoje ciuchy nie były prasowane.