Lekarze nie mogą się doczekać, aż ludzie będą mogli robić ten tatuaż. To może uratować życie chorym!

W swoim najnowszym raporcie International Diabetes Federation (IDF, z siedzibą w Brukseli) oszacowało, że na całym świecie na cukrzycę cierpi 400 milionów ludzi. Spośród nich około 90% ma cukrzycę typu 2. Według IFD w 2015 roku, z powodu cukrzycy zmarło więcej osób, niż przez AIDS, gruźlicę i malarię.

Diabetycy stale muszą kontrolować poziom cukru we krwi, co wiąże się z kosztownym leczeniem na co dzień. Zazwyczaj wygląda to tak, że chory musi kilka razy dziennie nakłuwać skórę na palcach, aby móc sprawdzić jaki ma w danej chwili poziom cukru. Jak się okazuje, w niedalekiej przyszłości może być to rozwiązane w zupełnie inny sposób.Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Uniwersytetu Harvarda badają obecnie zupełnie nowe podejście do tematu cukrzycy. Chcą monitorować poziom cukru w alternatywny sposób, za pomocą tatuażu biosensorycznego.

Dermal Abyss – kontrola cukru w każdym momencie!

Naukowcy opracowali specjalny atrament, który zmienia kolor zależnie od poziomu glukozy we krwi, pH lub sodu w organizmie. Atrament reaguje na poziom pH i zmienia kolor z różowego na fioletowy. Tusz określający poziom sodu, w połączeniu z promieniowaniem UV zaczyna się świecić na zielono, a gdy poziom cukru we krwi zacznie wskazywać niepokojący wynik, zmieni się z niebieskiego na brązowy.

Oczywiście wciąż jeszcze jest wiele niejasności związanych z pracami nad tym wynalazkiem. Wszystko musi być dokładnie opracowane i przebadane, zanim trafi na ciało chorej osoby. Należy sprawdzić ewentualne reakcje alergiczne, niezawodność oraz długość działania.

Badania są w toku.

Upłynie jeszcze sporo czasu, zanim naukowcy wykonają wszystkie niezbędne testy i nim produkt trafi na rynek. Najważniejsze jednak jest to, że pojawił się wreszcie alternatywny sposób dla tych, którzy muszą kilka razy dziennie nakłuwać się i sprawdzać poziom cukru. Wiele osób już dziś deklaruje chęć przetestowania produktu, w nadziei, że odmieni ich życie.

I choć na pierwszy rzut oka wygląda to jak zwyczajny tatuaż, ma jednak dużo większe znaczenie i może ocalić komuś życie!

To może Cię zainteresować:  Ministerstwo wyśle to do wszystkich Polaków. Lepiej tego nie lekceważyć

Źródło: cbsnews.com