Kobieta rano spryskuje materac alkoholem. Wieczorem znajduje w nim martwe już…

Alkohol etylowy jest doskonały prawie do wszystkiego. Jeśli nadal masz wątpliwości, to zaręczamy, że po przeczytaniu tego artykułu znikną. Kosztuje dosłownie grosze, a zobacz do ilu rzeczy można go użyć.

#1. Pluskwy i roztocza

Źródło: bewellhub.com

Wystarczy, że spryskasz materac alkoholem i zostawisz do wyschnięcia, a nieproszeni lokatorzy znikną.

#2. Naprawa sypkich kosmetyków

Źródło: shareably.co

Pewnie zdarzyło Ci się kiedyś kupić nowy puder albo świetny cień do powiek, a chwilę później leżał on już na podłodze cały rozwalony. Straszne, prawda? Jednak póki nie wysypał się z pudełka, jest jeszcze nadzieje! Dodaj do niego alkohol, uformuj i będzie prawie jak nowy.

#3. Brzydko pachnące rzeczy

Źródło: scoopwhoop.com

Zwykle nie mówi się o tym głośno, ale nie ma co udawać, że problem nie istnieje. Większość naszych butów po jakimś czasie zaczyna w środku po prostu śmierdzieć. Pranie pomaga na krótko, a jeśli będziemy robić to często, obuwie zniszczy się o wiele szybciej niż powinno. Alkohol jest świetnym rozwiązaniem. Spryskaj nim wnętrze buta i zostaw w słonecznym miejscu. Powinno pomóc.

#4. Rozciąganie obuwia

Źródło: lollipuff.com

Jeśli masz za ciasne, skórzane buty, spryskaj je bardzo dokładnie alkoholem. Następnie włóż grube skarpety i załóż buty. Gdy już je zdejmiesz, będą pasować idealnie.

#5. Czyszczenie okularów

Źródło: pinimg.com

Spryskaj szkła, przetrzyj i gotowe! Od razu wszystko lepiej widać ?

#6. Domowy odświeżacz powietrza

Źródło: thegardeningcook.com

To może Cię zainteresować:  Oblała dziecko wodą z węża ogrodowego. Skutki były tragiczne

Weź filiżankę alkoholu i wymieszaj z 10 – 15 kroplami ulubionego olejku eterycznego. Całość dobrze wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Gotowe – od teraz możesz cieszyć się swoim ulubionym zapachem.

#7. Środek na muszki owocówki

Źródło: blogspot.com

Alkohol przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj miejsca, gdzie widzisz muszki. Te, które zostaną spryskane zginą, a pozostałe z pewnością przez pewien czas nie wrócą.