Mężczyzna znalazł dziwne “szczenięta”. Jednak szybko zdał sobie sprawę, że nie są tym, za kogo je ma

Craig Mcgettrick oraz jego współpracownicy oczyszczali ogród, gdy natknęli się na stary materac. Podnieśli go, a pod spodem znaleźli… piątkę malutkich szczeniąt. Byli zszokowani.

„Myślałem, że są to małe pieski. Niektórzy uważali, że to kociaki… – Dlaczego się tam znalazły? Być może ktoś je wyrzucił myśląc, że i tak będziemy tam sprzątać i prawdopodobnie je przygarniemy” – powiedział jeden z pracowników w wywiadzie.Mcgettrick postanowił ulokować szczeniaki w pudełku i zabrać je do ośrodka ratowniczego. Jednak zanim to zrobił, zdążył jeszcze opublikować ich zdjęcie na Facebooku.

„Za pośrednictwem Facebooka skontaktowaliśmy się z Beccie, która wysłała nam kilka zdjęć i zapytała, czy zwierzaki ze zdjęć w rzeczywistości nie są… małymi liskami. Beccie była niemal pewna, że “pieski” zostały błędnie zidentyfikowane jako szczenięta, a nie lisy.”

„Małe liski początkowo nie wyglądają jak lisy, a kiedy są świeżo po narodzinach, ludzie bardzo często mylą je ze szczeniętami… Są brązowe w przeciwieństwie do czerwono-imbirowego koloru dorosłych.” – powiedział Paul The McDonald, lokalny ratownik znany jako The Fox Man.

McDonald wyjaśnia również, że matka tych maleństw prawdopodobnie wykorzystała materac jako legowisko. Postanowił więc natychmiast odkręcić całą sytuację i zająć się zwierzakami.

Gdy maleństwa trafiły pod jego opiekę, McDonald postanowił, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby młode wróciły do swojej matki.

„Żadnemu z nich nie dawałem mleka. Miałem nadzieję, że wkrótce staną się głodne, zaczną płakać i w ten sposób wezwą swoją matkę… Położyłem je w tym samym miejscu, w którym zostały znalezione. Wiedziałem, że szuka ich mama, która z pewnością zajrzy do miejsca, gdzie je zostawiła.”

Szczeniaki trafiły do pudełka, a do środka włożył także termofor, aby maluchy nie zmarzły. Na szczęście mama zwierzaków pojawiła się bardzo szybko – zaledwie godzinę później.

Początkowo zabrała jedno młode i odeszła…

„Zrobiła to, ponieważ wiedziała, że małe są bezpieczne w pudełku. Postanowiła poczekać, aż zrobi się ciemno. Poruszanie się z maluchami w ciągu dnia mogłoby być niebezpieczne dla ich zdrowia, a nawet życia.”

Tak też się stało. Lisia mama powróciła po kolejne małe, a potem po kolejne i kolejne… W końcu wszystkie maluchy trafiły tam, gdzie powinny być.

„To sprawiło, że poczułem się o wiele lepiej. Gdyby stało się inaczej, doszłoby do wielkiej straty. Nie dość, że małe dorastałyby bez matki, to matka straciłaby swoje potomstwo… To był bez wątpienia najszczęśliwszy dzień w mojej pracy!”

Źródło: thedodo.com

To może Cię zainteresować:  4 chłopaków zakradło się do ogrodu 75-letniej staruszki. Gdy kobieta ich przyłapała, zaczęła płakać.