8 niesamowitych rzeczy, które potrafi zrobić Twoje ciało! O większości z nich ludzie nie mają pojęcia!

Ludzki organizm to niezwykły mechanizm, który zdolny jest do sztuczek, o których mało kto wie. Od przewidywania pogody, aż po super siłę.

Oto 8 rzeczy, których nie spodziewaliście się po swoim ciele:#1. Twoje oczy potrafią dać Ci znać, że jest za zimno, powodując chwilową ślepotę, przez zwężenie się naczyń krwionośnych.

#2. Jesteś w stanie zrzucić skórę, niczym wąż. Ten element naszego ciała często wysycha (szczególnie na stopach) i łuszczy się i robiąc miejsce dla nowej skóry.

#3. Twój układ trawienny może dać Ci super siłę. Jeśli rozpaczliwie potrzebujesz dodatkowej dawki energii, na przykład, aby uratować komuś życie, Twój organizm produkuje adrenalinę, która przyspiesza pracę serca i oddech, zwęża źrenice i „wyłącza” układ trawienny, tak aby Twoje mięśnie mogły zadziałać z nadzwyczajną siłą.

#4. Twoje ciało potrafi przewidywać pogodę. Wiele osób czuje nadchodzący deszcz przez bóle stawów. Gdy zbliża się burza, ciśnienie obniża się, a płyn w stawach powoduje dyskomfort. Często zdarzają się również migreny.

#5. Twoje źrenice mogą zdradzać twoje prawdziwe uczucia. Zwężają się, gdy widzisz kogoś, kogo kochasz. Jest to spowodowane działaniem układu nerwowego.

#6. Jeśli wiesz, że za chwilę poczujesz ból, możesz kaszlnąć kilka razy. Spowoduje to, że ból będzie nieco lżejszy, gdyż kaszel tłumi uczucie bólu w mózgu.

#7. Jeśli masz zatkany nos, istnieje prosta sztuczka, by oczyścić drogi oddechowe. Naciśnij podniebienie językiem , a palcem wskazującym miejsce między brwiami. Spowoduje to poruszenie kości nosa i odblokowanie dróg oddechowych w ciągu około 20 sekund.

To może Cię zainteresować:  Dramat Anny Lewandowskiej. Córka trafiła do szpitala

#8. Twój zmysł powonienia jest niczym wehikuł czasu, ponieważ część mózgu odpowiedzialna za odczuwanie zapachów, znajduje się w tym samym miejscu, co część odpowiedzialna za pamięć i emocje. Dlatego, gdy powąchasz coś z przeszłości, w twojej głowie pojawią się wspomnienia związane z tą rzeczą.

Źródło: providr.com