Do sytuacji doszło w kołobrzeskim szpitalu. Pracodawca mężczyzny: Agnieszka Mędrala przywiozła do szpitala swojego pracownika Włocha ze strasznym bólem. Niestety nie został przyjęty poprzez brak skierowania! Pani Agnieszka musiała w inny sposób interweniować i ratować życie swojego pracownika.

„Giuseppe, mój pracownik, miał atak kolki nerkowej. Wsadziłam go do samochodu i zawiozłam do szpitala w Kołobrzegu” – opowiada zdenerwowana Agnieszka Mędrala z Dźwirzyna. – „To, z czym się tam spotkałam, to istny absurd!”

Pielęgniarki domagały się skierowania od lekarza rodzinnego, a Giuseppe krzyczał z bólu

Personel ze stojącego obok namiotu covidowego widząc sytuację, nawet nie myśleli o wypełnianiu dokumentów. Od razu działali, zapakowali mężczyznę na wózek i zawieźli na izbę przyjęć. Niestety tutaj zaczął się dramat!

„Pielęgniarki powiedziały, że aby mogły mu udzielić pomocy, najpierw muszę im dostarczyć skierowanie od lekarza rodzinnego. W tym czasie Giuseppe z bólu zaczął krzyczeć, że drętwieją mu ręce, i zsuwać się z wózka na podłogę” – opowiada pani Agnieszka.

Niestety pielęgniarki nie dały za wygraną. Sytuacja trwała kilkanaście minut po czym jeden z pacjentów z kolejki po pomoc doradził Pani Agnieszce:

„Dzwoni pani na 112 po pogotowie!” – doradził pani Agnieszce jeden z chorych, który czekał w kolejce po pomoc.

„I tak zrobiłam” – wspomina. – „Pan spod 112 powiedział mi, że do szpitala to on nie może wysłać karetki. Ale jakbym była poza nim, to już tak”.

To może Cię zainteresować:  Tuż po porodzie wyparli się dziecka bo było inne. Dziadek postanowił zaopiekować się dziewczynką i otoczyć ją miłością.

Pani Agnieszka nie zastanawiając się wytargała Pana Giuseppe z wózkiem przed szpital i zadzwoniła pod 112. Ból Włocha już był taki straszny, że zsunął się z wózka i leżał pod drzewem.

Gdy przyjechała karetka to ratownicy przenieśli Włocha do szpitala… 170 metrów!!! Co najlepsze dopiero wtedy Panie z SOR-u zainterweniowały. Dyrekcja szpitala wszczęła postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu wszczął postępowanie

Patrycja Głomska, rzeczniczka Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu: „Dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu wszczął postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. W zależności od wyników tego postępowania Dyrektor szpitala podejmie odpowiednie kroki. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje”.