Niestety okazały grobowiec nie powstanie do 8 września, czyli do dnia urodzin artysty Krzysztofa Krawczyka. Grób Krawczyka znajduje się na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Co się wydarzyło, że pomnik nie powstanie na czas?

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 r. Marzeniem rodziny Krzysztofa Krawczyka jest, aby pomnik powstał do jego urodzin i był godny talentu artysty. Pojawili się nawet fani gwiazdora, którzy chcą sfinansować grobowiec. Jednak wszyscy muszą poczekać.Powstał konkurs na najlepszy projekt pomnika. Niestety, żaden nie spełniał oczekiwań Ewy Krawczyk – żona Krzysztofa Krawczyka, ani jego przyjaciela Andrzejowi Kosmali.

„Wiem, że Ewie najbardziej podoba się grób ojca Krzysztofa, Januarego. Ten nagrobek z pięknego czerwonego piaskowca znajduje się na cmentarzu na Dołach w Łodzi. W związku z tą sytuacją mogę stwierdzić na pewno, że pomnik nie stanie do urodzin Krzysztofa, bo nawet nie ma jego projektu. Musimy szukać od nowa pomysłu” – tłumaczy przyjaciel Krzysztofa Krawczyka, ksiądz Piotr Turek.

Idolem Krzysztofa Krawczyka był Elvis Presley, który posiada ogrodzenie metalowe dookoła grobu w Memphis. Z tego tytułu Andrzej Kosmala planuje taki podobny zaprojektować dla Krawczyka. Rodzina także myśli o projekcie popiersia z mikrofonem.

Urodziny Krzysztofa będą godnie uczczone. Na pomnik poczekamy.

„W dniu urodzin Krzysia będziemy o nim pamiętać. Na cmentarzu odbędzie się msza – na cmentarzu w Grotnikach jest wybudowany ołtarz. Msza z pewnością zgromadzi wielu przyjaciół i fanów Krzysztofa” – mówi ksiądz Piotr Turek.

To może Cię zainteresować:  Woda zacznie zalewać nasze miasta. To nie jest największy problem