Książę Harry w Afryce poznał osieroconego chłopca, z którym się zaprzyjaźnił i często go odwiedzał. Po 14 latach znajomości dorosły już chłopak dostał zaproszenie na ślub księcia.

W sobotę 19 maja książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie ‘tak’ w idyllicznym Windsorze i nikt tego nie przegapił.Na liście 600 gości znalazły się setki celebrytów, ale nie tylko oni.

Ponad sto osób, które Harry poznał podczas pracy dla różnych organizacji charytatywnych, również otrzymało zaproszenie – wśród nich 18-letni chłopak, którego historia jest wzruszająca.

Harry i 18-letni Mutsu Potsane spotkali się po raz pierwszy 14 lat temu i od tego czasu książę utrzymywał kontakt z chłopcem.

Należenie do rodziny królewskiej oznacza odwiedzanie szpitali, szkół i zaangażowanie w różne organizacje. Jednak Diana, księżna Walii, poszła o krok dalej.

W 1980 zaangażowała się w pomoc ludziom chorującym na takie choroby, jak trąd i AIDS, starała się też poprawić sytuację bezdomnych i uzależnionych od narkotyków – wcześniej uznawano, że nie są to rzeczy, którymi powinna się zajmować rodzina królewska.

Księżna Diana zmarła w tragicznym wypadku w 1997, osierocając dwóch synów – księcia Williama i księcia Harrego.

Tak, jak mama, książę Harry często odwiedza szpitale i inne kraje, aby pomagać dzieciom. Podczas jednej z takich wizyt książę Harry spotkał Mutsu Potsane.

Początek ich znajomości miał miejsce w afrykańskim Lesotho, w 2004, gdy 19-letni wtedy Harry przyjechał do tego kraju, aby pomagać dzieciom z HIV i AIDS.

To może Cię zainteresować:  Wychodzi za mąż za niepełnosprawnego mężczyznę ale w drodze do ołtarza dzieje się coś w co nie może uwierzyć!

Czteroletni wówczas Mutsu mieszkał w sierocińcu na obrzeżach stolicy Lesotho, Maseru.

Dwa lata później książę, wraz z księciem Lesotho Seeiso, założył organizację Sentebale – ”Forget me not”.

Celem organizacji była pomoc oraz danie nadziei dzieciom z HIV i AIDS z Lesotho i Botswany.

Przez lata, Harry był bardzo zaangażowany w ten projekt i kilkukrotnie odwiedził Lesotho, zawsze spotykając się z Mutsu.

Przyjaźń przetrwała próbę czasu.

Mutsu był gościem na ślubie księcia.


Tak, jak książę Seeiso z Lesotho, Mutsu również był jednym z przedstawicieli Sentebale.

„Przychodzę z pozdrowieniami z całego Lesotho. Nie jestem tutaj dla siebie, ale jestem tu, aby reprezentować cały kraj, mamy wiele szczęścia,” książę Seeiso powiedział w wywiadzie z brytyjskim Daily Mail.

Harry ma serce po właściwej stronie. Jego mama na pewno jest z niego dumna w niebie!

Podziel się tym artykułem z innymi, jeśli również chcesz docenić działania charytatywne młodej pary!