Na OLX pojawiło się ogłoszenie, które trafiło na Facebookową stronę „Beka z przedsiębiorców”. Jeśli dowiesz się o co chodzi, złapiesz się za głowę.

OLX jest popularną stroną, gdzie znajdziemy ogłoszenia o najróżniejszej treści. Od wynajmu mieszkania, sprzedaży mebli czy chęci kupienia wózka, aż do ogłoszeń o pracy.Właśnie to ostatnie wpadło komuś w oko. Trzeba przyznać, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Pewna osoba z Sosnowca szuka kogoś, kto sprzątałby mu jednorodzinny dom, gotował, odbierał syna z przedszkola, gdy ogłoszeniodawca będzie w pracy. Potencjalny pracownik miałby się również opiekować dzieckiem.

Pomimo tego, że to sporo obowiązków, na tym etapie wszystko wydaje się być OK. W końcu pracujący rodzice małych dzieci mogą potrzebować pomocy przy prowadzeniu domu.

Ciekawie zaczyna się jednak robić, gdy przechodzimy do kwestii pieniędzy. Jak myślicie, ile zaproponowano za tyle obowiązków? 20 zł/h? 1000 zł/tydzień? Otóż nie…

Ta robota ma być… bezpłatnym stażem. Oferowane są jedynie referencje, bo ogłoszeniodawca jest „ważną osobą”.

Powiedzmy sobie szczerze – praca marzeń to to nie jest. Trudno też przemilczeć to, że za każdą pracę należy się wynagrodzenie, a tym bardziej tak odpowiedzialną, jak opieka nad dzieckiem. To straszne, że w 2018 roku nadal ktoś oczekuje nieodpłatnej pracy w zamian za „referencje od ważnej osoby”.

Sprawa jest absurdalna i liczymy, że był to jedynie smutny żart lub jakiś eksperyment społeczny. Życie jednak pisze najróżniejsze scenariusze, a ludzie często potrafią wymyślić takie rzeczy, o których nie pomyślałby najlepszy komik…

To może Cię zainteresować:  Mama 10-latka z Opola przerażona. To znalazła w cukierku z Halloween