Zapewne większość z was trafiła na swojej drodze na nauczycieli z prawdziwym powołaniem, którzy nie tylko dzielili się wiedzą jaką posiadają związaną z przedmiotem jaki nauczają, ale również dzielą się znakomitymi wskazówkami, które idealnie pasują do sytuacji w jakiej się znajdujemy. Taki nauczyciel zyskuje nie tylko szacunek, ale również jest bardzo lubiany.

Praca nauczyciela nie łatwa. Czasami spotykamy na swojej drodze pedagogów, którzy zostawiają na nas mocniejszy ślad, niż inni. Wielu z nas wciąż pamięta nauczyciela, który wspierał nas w ważnych chwilach. Bruno Rafael Paive, nauczyciel pracujący w brazylijskiej szkole, zawsze wiedział, że jego rolą jest wspieranie i uczenie. Uczniowie postanowili mu za to pięknie podziękować!

Bruno jest doceniany przez uczniów. Wykonuje sumiennie swoją pracę, mimo że szkoła nie płaciła mu przez dwa miesiące. Zajął miejsce nauczycielki, która poszła na urlop macierzyński, a administracja szkoły nie wiedziała, jak mu zapłacić. Ponieważ nie miał pieniędzy, był zmuszony spać w szkole, co nie uszło uwadze kilku uczniów.

Poniższe nagranie pokazuje wzruszającą chwilę. Bruno wchodzi do klasy, a uczniowie mówią, że mają dla niego niespodziankę. On chodzi po klasie i czyta wiadomości na ławkach, a na swoim biurku znajduje małe pudełko. Gdy je otwiera, nie umie powstrzymać emocji.

Uczniowie wykorzystali swoje kieszonkowe i uzbierali dla nauczyciela łącznie 400 dolarów. Wzruszony Bruno miał łzy w oczach i zabrakło mu słów, więc uczniowie postanowili go przytulić.

To może Cię zainteresować:  47-latka została odesłana ze szpitala do domu, mimo iż cały czas krwawiła. Zmarła godzinę później.

Obejrzyj poniższy filmik, aby zobaczyć tę cudowną chwilę i fantastyczne zachowanie uczniów!