Mogłoby się wydawać, że każdy właściciel psa zna go najlepiej na ś

wiecie, ale jest wiele teorii, które mogą pomóc w interpretacji niektórych jego zachowań.

Niestety, nie każdy z nas potrafi rozumieć zwierzęta niczym dr Dolittle, dlatego też mamy dla Was 9 podstawowych zachowań psa oraz ich znaczenie. Od teraz dogadanie się z Twoim czworonogiem będzie o wiele prostsze.

#1. Robi maślane oczy

Pies nie robi tego bez powodu. Jeśli patrzy na Ciebie w ten sposób oznacza to, że kocha Cię najbardziej na świecie. Badacze twierdzą, że psy i ludzie to jedne z niewielu z ssaków, które w ten sposób chcą okazywać iż darzą drugą osobę zaufaniem oraz miłością.

#2. Wszędzie za Tobą chodzi

Może być to irytujące, szczególnie gdy potrzebujemy chwili prywatności. Czy wiesz jednak, co kieruje psem? Są to zwierzęta stadne, których naturalnym zachowaniem jest to, że chcą wszystko robić ze swoją rodziną. Gdy więc futrzak łazi za Tobą krok w krok, stara się powiedzieć „jesteś moim najlepszym przyjacielem, róbmy wszystko razem!”

#3. Przynosi prezenty

Wiele psów w ten sposób stara się okazać, że im zależy. Robią tak tylko wobec kogoś, kogo bardzo lubią. Najbardziej widoczne jest to u retrieverów, które wprost uwielbiają tak okazywać uczucia.

#4. Przytula się do Ciebie po posiłku

Każdy pies traktuje jedzenie jako bardzo osobistą czynność. Jest to dla nich bardzo poważna rzecz i zawsze skupione są na tym, czy ktoś nie chce im czegoś ukraść. Dlatego też, gdy pies kładzie się obok Ciebie po posiłku, pokazuje, że ufa Ci nad życie i jesteś dla niego kimś, przy kim czuje się całkowicie zrelaksowany.

To może Cię zainteresować:  Jutro posypią się mandaty. Wielka akcja policji. Nawet 2 tys. zł kary

#5. Liże Twoją twarz i ciało

Niektórzy mówią, że lizanie uspokaja zestresowanego psa, który pokazuje w ten sposób, że jest uległy, a Ty jesteś przywódcą stada. Czasami też (w przypadku dzieci) jest to oznaka matczynej miłości.

#6. Cieszy się, gdy wracasz do domu

Twój pies zachowuje się jakby nie widział Cię 100 lat? Psi behawioryści mówią, że świadczy to tylko o tym, iż psy tęsknią tak samo jak ludzie i cieszą się, gdy w końcu Cię zobaczą, nawet jeśli nie było Cię tylko chwilę.

#7. Czuje, gdy coś jest nie tak

Ludzie i psy żyją ze sobą od tysięcy lat i trzeba przyznać, że jest to całkiem udana relacja. Nic więc dziwnego, że psy potrafią odczytywać nasze emocje i bardzo dobrze wiedzą, gdy jesteśmy niezadowoleni. Znają język naszego ciała, okazują nam miłość i to, że jesteśmy dla nich bardzo bliscy. Chcą nas pocieszać i współczują nam.

#8. Śpi w Twoim łóżku

Kiedy rano wstajesz do pracy i zostawiasz psa samego w domu, nie przejmuj się zbytnio. Jest więcej niż pewne, że Twój pupil położy się na Twoim łóżku i będzie przytulać się do Twojej poduszki. Jest to jego sposób na radzenie sobie z tęsknotą.

#9. Kładzie się na Tobie

Psy kochają się przytulać. Jeśli Twój pupil wręcz napiera na Ciebie całym swoim ciężarem, najprawdopodobniej daje Ci znać, że ma ochotę na więcej czułości.