Pająki tak naprawdę w domu wyświadczają nam wielką przysługę, pochłaniając szkodniki.Wiemy o tym, że większości z Was ciężko jest znieść widok pająka spacerującego po naszym mieszkaniu. Ale radzimy ich nie zabijać!

Pająki są prawie w każdym domu. Budują swoje sieci i regularnie wyłapują szkodniki, a nawet owady, które przenoszą choroby (na przykład komary). Zabicie pająka nie tylko kosztuje jakąś istotę życie, ale w ten sposób pozbywasz się z domu ważnego drapieżnika i sprzymierzeńca.

Strach przed pająkami jest naturalny. Mają mnóstwo nóg i prawie wszystkie są jadowite, ale jad większości gatunków jest zbyt słaby, by powodować problemy u ludzi (jeśli ich kły mogą w ogóle przebić naszą skórę). Strach można jednak przezwyciężyć.

Pająki nie chcą cię zamordować i tak naprawdę wolą unikać ludzi – to my jesteśmy dla nich o wiele bardziej niebezpieczni niż na odwrót. Ukąszenia pająków są niezwykle rzadkie. Istnieje co prawda kilka medycznie ważnych gatunków (takich jak słynna czarna wdowa i pustelnik), ale nawet ich ukąszenia rzadko powodują poważne problemy.

Jeśli naprawdę nie możesz znieść obecności pająka w swoim domu, mieszkaniu, garażu lub gdziekolwiek, zamiast go rozdeptać, spróbuj schwytać i wypuścić na zewnątrz. Z pewnością pójdzie sobie gdzie indziej, a dzięki twojej decyzji obie strony będą szczęśliwsze. Pamiętaj, że pająki i tak zawsze gdzieś tam są i działają na twoją korzyść – tylko po prostu ich nie widzisz. Zastanów się nad tym, gdy następnym razem staniecie oko w oko.

To może Cię zainteresować:  Absurd! Trwa sprzedaż cukru w sieci. Kosmiczne ceny