Nie ma żadnych naukowych dowodów potwierdzających, że zmarli mogą nawiązać kontakt z żywymi, ale nie zniechęca to osób, które w to wierzą.

Doskonale znane są nam historie rozdzielonych przez śmierć kochanków. W wielu takich przypadkach duch zmarłego nawiązuje kontakt ze światem żywych. Wskazują na to liczne sygnały, których z pewnością doświadczyło wielu z nas.Poniżej znajdziesz listę oznak, które w opowieściach i świadectwach pojawiają się najczęściej. Zdarzyło się Wam kiedyś coś podobnego? Wierzycie w ogóle, że to możliwe, aby zmarli kontaktowali się z żywymi? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

#1. Zapach zmarłego

Charakterystyczny zapach, który kojarzy nam się ze zmarłą osobą może wskazywać na to, że duch jest tuż obok nas.

Najczęściej czujemy zapach perfum lub wody kolońskiej, których używała zmarła osoba.

Niektóre relacje potwierdzają, że wyczuwalny jest np. zapach papierosów jeśli zmarła osoba paliła za życia lub zapach ulubionego jedzenia.

#2. Sny o zmarłych

Jeśli śnisz o bliskim, który nie żyje, prawdopodobnie znajdziesz dla swojego snu jakieś racjonalne wytłumaczenie. Taki sen dla wielu osób będzie dowodem na złożoną z zaświatów wizytę. Często w opowieściach zmarli pojawiają się i znikają w takich snach.

Niektórzy twierdzą, że w ten sposób zmarli chcą przekazać nam pocieszające wieści i dać do zrozumienia, że jest im dobrze.

#3. Przedmioty zmieniające położenie

Sygnałem świadczącym o obecności ducha zmarłego, mogą być przedmioty, które w niewyjaśniony sposób znalazły się na naszej drodze, mimo że zostawiliśmy je w zupełnie innym miejscu.

Wiele osób uważa, że przedmioty o znaczeniu symbolicznym, takie jak zdjęcia czy biżuteria, mogą w tajemniczy sposób zmieniać swoje położenie. Ich zdaniem, w ten sposób zmarli informują nas, że są tuż obok.

#4. Odczuwana obecność

Najczęściej orientujemy się, że duch zmarłego jest w pobliżu, gdy odczuwamy jego obecność. Mimo iż jest to dowód najmniej namacalny, zwykle to on przekonuje niedowiarków i sceptyków.

Ciężko opisać na czym dokładnie polega to uczucie. Niektórzy określają to jako zmianę energii otoczenia.

#5. Ulubiona muzyka zmarłego

Gdy na myśl o zmarłej osobie słyszymy jego ulubioną piosenkę, możemy być pewni, że duch jest niedaleko.

To może Cię zainteresować:  Polka pokazała ceny w Holandii. Tak wyglądała gazetka z Lidla

Wiele osób mówi, że ulubiony utwór zmarłego towarzyszy im nieustannie, niezależnie od miejsca pobytu. Leciał w radiu, telewizji, czy w sklepach.

Sceptycy twierdzą, że jest to po prostu zbieg okoliczności. Przeczą temu opowieści osób, które doświadczyły spotkań ze zmarłymi. Jak mówią, ulubiona muzyka zmarłego rozbrzmiewała w momentach, w których o nich myśleli.

#6. Dziwne zachowania sprzętów elektrycznych

Choć takie zdarzenia przywodzą nam na myśl sceny z filmów grozy, wiele osób przekonuje, że doświadczyło dziwnych zachowań przedmiotów elektrycznych. Ich zdaniem, w ten sposób zmarli informowali ich o swojej obecności.

Do niewytłumaczalnych zdarzeń, za które odpowiedzialność przypisuje się zmarłym, należą m.in.: miganie światła, zakłócenia obrazu w TV, nagłe wyłączenie sprzętu elektronicznego lub niewyjaśnione, dochodzące z niego dźwięki.

#7. Ważne, pojawiające się znikąd cyfry

Jedną z form kontaktu, jaką mogą wybierać duchy zmarłych osób jest przekazywanie wiadomości poprzez ukazywanie bliskim znaczących cyfr i numerów.

Wiele osób doświadczyło pojawiania się takich liczb w najmniej spodziewanym momencie. Zauważały je na tarczy zegarków, w książkach czy telewizji. Cyfry te zwykle odwoływały się do ważnych dat w życiu zmarłego.

Na pewno znajdą się osoby, które powiedzą, że pojawianie się określonych cyfr jest zwykłym zbiegiem okoliczności. Inni uznają to za ewidentny dowód kontaktu z zaświatami.

#8. Uczucie, że ktoś nas dotknął

Poczucie, że ktoś nas dotyka, gdy jesteśmy sami może być mocnym sygnałem, że duch zmarłego jest w pobliżu.

Może zdarzyć się, że złoży na naszych ustach pocałunek, muśnie włosy albo delikatnie pogładzi ręką po ramieniu. Dotykowi zwykle towarzyszy silne uczucie obecności danej osoby. Niewykluczone, że odczujemy też zmianę energii w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

#9. Dziwne zachowania zwierząt

Wiele osób wierzy, że zmarli, którzy odeszli z tego świata, wrócą pod postacią zwierząt.

Motyl, ptak lub inne stworzenie, może niespodziewanie zwrócić Twoja uwagę. Możliwe, że poczujesz łączącą Was, niewyjaśnioną więź. Znane są opowieści o zwierzętach, które szukały kontaktu z człowiekiem, pomimo że zwykle od niego stroniły.