Problem z bezdomnością jest znany na całym świecie. Ludzie nie mają pieniędzy na jedzenie, a co tu mówić o mieszkaniu…
Poniższy projekt ma pomóc w walce z bezdomnością.

Na poniższym filmiku możesz zobaczyć ich rozwiązanie, które zaprezentowali podczas festiwalu SXSWÂ. Za 4000 dolarów, czyli około 14 660 zł, możesz teraz pobrać domu o rozmiarze 60 metrów kwadratowych. Brzmi dziwnie? Obejrzyj poniższy filmik!

Pokazuje on, jak ten dom może zostać wydrukowany dzięki technologii 3D, a następnie złożony.

W mniej, niż dzień, dom jest gotowy na nowych mieszkańców.

Projekt wciąż znajduje się w fazie eksperymentalnej, ale wygląda na to, że może stać się rzeczywistością! Obecnie jest testowany w Salwadorze, w Ameryce Środkowej, za pomocą drukarki 3D Vulcan, która zbuduje około 100 nowych domów.

Obecnie cena domu wynosi około 31000 zł, ale twórcy spodziewają się, że cena spadnie o połowę, gdy projekt zostanie wdrożony. Jeśli testy okażą się sukcesem, miliardy osób na tym zyskają!

Firma współpracuje z organizacją News Story, która chce zdjąć ludzi z ulicy. ICON chce znaleźć sposób na tworzenie różnych projektów, które są łatwo dostępne, skuteczne, przyjazne dla środowiska i możliwe do przystosowania.

Co za cudowna inicjatywa i projekt, które mogą zmienić cały świat! Podziel się tym filmikiem, jeśli zgadzasz się, że nikt nie powinien mieszkać na ulicy!

To może Cię zainteresować:  Nie żyje syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka. Oliwier przeżył 376 dni