Pole należące do pana Karola, w przeciągu ostatnich kilku lat zostało otoczone osiedlem bloków i willami. I choć teren z biegiem czasu zaczął się robić częściowo miejski, to wciąż jednak pozostawał w sąsiedztwie wsi i pól uprawnych. A pan Karol ani myślał, by rezygnować z uprawiania swojej ziemi.

Niestety okazało się, że jego praca przeszkadza nowym mieszkańcom, którzy zaczęli się uskarżać na brud, kurz i w końcu problem zgłosili policji. Wówczas rolnik za pracę na własnej ziemi dostał 500 złotych mandatu.

Rolnicty apelują do “miastowych”
Sprawa ukaranego rolnika była powodem wystosowania na Facebooku apelu do “miastowych”. W grupie “Polskie Rolnictwo”, został opublikowany dość dosadny post i choć jego autorzy nie przebierają w słowach, trudno nie przyznać im racji…

“Posłuchajcie drodzy mieszkańcy miast… Zboże Wam kurzy?  Więc przestańcie spożywać: – Pieczywo – Płatki – Otręby – Kasze – Syropy (przemysł farmaceutyczny!) – Makarony – Przetwory mączne – Pierogi – Piwo, wódkę, whisky… – Mięso i jajka (zboża to w dużej mierze pasza dla zwierząt hodowlanych) Błoto na jezdni? Jak budują Wasze klatki (tzn. bloki) nie przeszkadza Wam żwir i piach na kilku osiedlach i drogach dookoła. Natomiast kiedy produkujemy dla Was żywność – jest to tragedią nie do ominięcia…” – napisali administratorzy strony.

Na tym jednak nie koniec. W swoim poście podkreślili też, że to rolnicy byli na wspomnianej ziemi pierwsi, dbają o to, by mieszkańcy miast mieli co jeść i nie reagują, gdy tak zwani “miastowi” niszczą im uprawy robiąc sobie np. zdjęcia na ich polach.

To może Cię zainteresować:  To będzie czystka. Wyciekły plany najbogatszego człowieka na Ziemi

Oburzeni rolnicy podnieśli alarm i rozpoczęli “protest” przeciw karaniu ich za pracę, którą wykonują dla ogółu społeczeństwa. Apel rolników rozszedł się po sieci i zebrał mnóstwo reakcji. Internauci w zdecydowanej większości popierają rolników i atakują niewyrozumiałych mieszkańców miast.

“Chcą chlebek, bułeczki czy mąkę o co im w ogóle chodzi po wsi trzeba się tego spodziewać rolników należy szanować za ich trud włożony abyśmy mieli codziennie świeże pieczywo czy mąkę. Nie podoba się to proszę się wyprowadzić do miasta.” – napisał jeden z nich.

W swoich komentarzach internauci zastanawiają się też, jak to możliwe, że znalazł się funkcjonariusz, który wypisał mandat.