Pracujesz na pełny etat, a jesteś po 40 tce ? Szybko trzeba to zmienić! Nie tylko ty na tym skorzystasz, ale również Twój pracodawca.
Cudownie byłoby pracować tylko trzy dni w tygodniu, ale mieć taką samą wypłatę i korzyści z pracy – byłoby to dobre nie tylko dla większości pracowników, ale też i pracodawców.
Według opublikowanego w 2016 badania z Melbourne Institute Worker Paper ludzie, którzy pracują 25 godzin w tygodniu, są też najlepszymi pracownikami – o ile skończyli 40 lat.
Badanie, przeprowadzone przez badaczy z Uniwersytetu w Melbourne, przeanalizowali za pomocą testów kognitywnych zwyczaje 3500 kobiet i 300 mężczyzn. Wzięto pod uwagę także inne czynniki, takie jak jakość życia, ekonomia i sytuacja w rodzinie.

Wydajność poznawcza osób biorących udział w badaniu zwiększyła się, gdy pracowali do 25 godzin tygodniowo – stres i zmęczenie znacznie się zmniejszyły.
„Praca to obosieczny miecz. Może stymulować mózg, ale też długie godziny pracy i niektóre zadania wywołują stres i napięcie, co może mieć negatywny wpływ na funkcje poznawcze,” można znaleźć w badaniu.
Biorąc pod uwagę fakt, iż coraz więcej osób choruje na choroby związane ze stresem, być może posłuchanie tego badania byłoby dobrym ruchem.
Bądźmy szczerzy, kto oparłby się rozwiązaniu, które jest dobre dla wszystkich?

To może Cię zainteresować:  Oto wakacyjny strój Cichopek. Ludzie patrzą i nie mają wątpliwości