Jak wiadomo, toaleta to miejsce, w którym gromadzi się największa ilość bakterii.
Aby zminimalizować kontakt z nimi jest kilka sposobów, o których czasem nie zdajemy sobie sprawy. Sami nieświadomie stwarzamy ryzyko.

Na przykład, sposób w jaki wieszasz papier toaletowy może mieć wpływ na Twoje zdrowie
Jeśli wieszasz papier toaletowy z rozwijaną rolką przy ścianie, robisz to źle! Istnieje szansa, że czyjeś zainfekowane przez zarodki palce, mogą wejść w kontakt ze ścianą.

A kiedy papier toaletowy znajduje się bliżej ściany, dłonie następnej osoby mogą zostać zanieczyszczone przez szkodliwe bakterie
Najlepszym sposobem jest powiesić papier toaletowy rozwijalną rolką do wnętrza pomieszczenia, gdzie palce ludzi będą dotykać tylko papieru toaletowego, z którego będą korzystać.

Kto by pomyślał, że sposób w jaki wieszasz papier toaletowy może mieć tak wielki wpływ na Twoje zdrowie
Czasami rzeczy, które nieświadomie robimy, mogą mieć duży wpływ na nasze samopoczucie, co prowadzi do następnego punktu.

Kobiety nienawidzą, gdy sedes jest podniesiony i nie bez powodu!
Pozostawiając zamkniętą toaletę, zyskujemy wiele innych korzyści, takich jak brak bakterii unoszących się z toalety w powietrzu.

Kiedy spuszczasz wodę z podniesioną deską sedesową, wiele nieprzyjemnych bakterii rozprzestrzeni się po całej łazience
Tak więc, jeśli myślisz, że pomagasz w oczyszczaniu toalety przez spuszczanie w niej wody, jesteś w błędzie.

Oto, gdzie sprawy stają się naprawdę obrzydliwe …

Badacze z Uniwersytetu w Leeds, którzy testowali powietrze nad toaletami, odkryli, że konkretny drobnoustrój o nazwie C. difficile, wywołuje gwałtowne wymioty!

To może Cię zainteresować:  Niesamowite! Jeśli włożysz to do pępka, pozbędziesz się kaszlu, przeziębienia, bóli menstruacyjnych i bólu brzucha!

I według badań opublikowanych w American Journal of Infection Control, patogeny te mogą przetrwać na powierzchniach od tygodni do miesięcy!
Płukanie ubikacji z podniesionym deską sedesową może również prowadzić do przenoszenia unoszącego się w powietrzu norowirusa.

Myślę, że nadszedł czas, aby przestawić przedmioty w łazience, takie jak szczoteczka do zębów i nici dentystyczne!!!
Ponadto nie zapomnij o częstej dezynfekcji całej łazienki. Ale, co najważniejsze, zawsze spłukuj wodę z zamkniętą deską sedesową.

A jakie nawyki mają Twoi domownicy?